Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica.

Na początku roku 2003 w naszej parafii powstało Koło Przyjaciół Radia Maryja. Kilkanaście osób podpisało prośbę do czcigodnego Księdza Proboszcza o wyrażenie swej aprobaty i błogosławieństwa dla tego dzieła . Jednocześnie zapewniliśmy, że nasza działalność opierać się będzie na wspieraniu modlitwą i ofiarą naszych duszpasterzy, a wszelkie inicjatywy przez nas podejmowane będą służyć dziełu Nowej Ewangelizacji. Zwróciliśmy się później z prośbą do Ojca Dyrektora o włączenie nas do wielkiej Rodziny Radia Maryja.
Dnia  8.04.2003r.  otrzymaliśmy informację, że Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii św. Tomasza Apostoła w Kietrzu zostało zarejestrowane.
Radio Maryja - to dynamiczna, duchowa rodzina potrzebna Kościołowi i Polsce, to często rzesze anonimowych apostołów wspierających modlitwą, która tak bardzo potrzebna jest w dzisiejszych trudnych czasach.
Wszyscy, którzy współpracują z Radiem Maryja są posłuszni słowom Ojca św. Jana Pawła II , który powiedział " Zadaniem Radia Maryja jest ewangelizacja to znaczy rozprzestrzenianie Bożego orędzia zbawienia, głoszenia Dobrej Nowiny, dzielenie się nią z każdym człowiekiem dobrej woli."
Wielu z nas włączyło się w nieustający różaniec w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i naszej parafii.
16 dnia każdego miesiąca w dniu wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w naszym Kościele odprawiana jest Msza św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Oprócz Eucharystii, modlitwy różańcowej, koronki do Bożego Miłosierdzia członkowie i sympatycy naszego koła uczestniczą w 1 - wszą niedzielę miesiąca w spotkaniach formacyjnych.
Prenumerujemy i rozprowadzamy czasopisma i książki o tematyce religijnej dla dorosłych i dzieci ( Rodzina Radia Maryja, Cuda i Łaski, Anioł Stróż itp ).Organizujemy również pielgrzymki do różnych miejsc kultu religijnego ale także do miejsc ściśle związanych z historią naszej Ojczyzny ( Jasna Góra, Wambierzyce, Licheń, Dukla, Niepokalanów, muzeum Powstania Warszawskiego, muzeum ks. Jerzego Popiełuszki...itp )
" Maryjo, Gwiazdo Ewangelizacji prowadź nas, prowadź Radio Maryja i bądź jego opiekunką "

Żegnamy wielkiego Człowieka i Proboszcza

16.11.2017 ok. godz. 19.30

Pan odwołał z tego świata naszego byłego proboszcza KS. JÓZEFA GACKĘ 

 

Polecajmy naszego zmarłego Kapłana Bożemu miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...