SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Termin ślubu
Do uzgodnienia w kancelarii parafialnej na minimum 3 miesiące przed planowaną datą.
Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii w celu spisania protokołu przedmałżeńskiego.

• dokumenty tożsamości
• świadectwo chrztu św. (jeżeli któryś z narzeczonych nie był ochrzczony w tej parafii; świadectwo ważne jest 6 miesięcy od daty wystawienia)
• świadectwo ukończenia nauki religii w zakresie szkoły średniej
• dokumenty z Urzędu Stanu CywilnegoZnalezione obrazy dla zapytania sakrament małżeństwaZnalezione obrazy dla zapytania sakrament małżeństwa

Przygotowanie do sakramentu małżeństwa
Nowożeńcy biorą udział w naukach przedślubnych. W naszej parafii nauki odbywają się one w pierwszą i drugą sobotę Adwentu i Wielkiego Postu. Dodatkowo nowożeńcy mają obowiązek umówienia się na spotkanie w Poradni Życia Rodzinnego (tel. 698 349 557)

Możliwe jest również uczestnictwo w weekendowych kursach dla narzeczonych - więcej informacji (kliknij).