SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO

Udzielanie
Termin chrztu świętego ustalamy w kancelarii parafialnej. Zwykle jest to sobota na Mszy św. o godz. 18.00. Istnieje również możliwość wyboru innego terminu.

Nauki przedchrzcielne
Ustalane są indywidualnie według możliwości Rodziców i Rodziców chrzestnych.

• świadectwo urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego
• dokumenty tożsamości rodziców
• pozwolenie na chrzest (gdy Rodzice nie są z tej parafii)
• zaświadczenie dla matki lub ojca chrzestnego (gdy są z innej parafii)
• dane rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, wiek, wyznanie, adres zamieszkania)
 Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii parafialnej co najmniej 2 tygodnie przed planowanym Chrztem

Rodzice chrzestni
Prawo kościelne wymaga, aby rodzice chrzestni spełniali następujące warunki:Znalezione obrazy dla zapytania chrzest symbolZnalezione obrazy dla zapytania chrzest symbol
• mieli ukończony 16 rok życia
• sami przyjęli sakramenty wtajemniczenia (chrzest, eucharystia, bierzmowanie)
• prowadzili życie zgodne z wiarą (a więc m.in. aby nie żyli w związku niesakramentalnym)

Msze Święte w rocznicę chrztu

Msze św. w intencji rocznych dzieci odprawiane są ze specjalnym błogosławieństwem według indywidualnego ustalenia w kancelarii parafialnej.