Msze Święte niedzielne

dla dzieci: czwartek 17.00
dla młodzieży: piątek 19.00

Nabożeństwa

- niedziela: 17.30 (I niedziela miesiąca o 17.15)                              - codziennie: 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego                         - sobota: od 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu

Spowiedź

- w tygodniu: pół godziny przed każdą Mszą Świętą                            - w sobotę: od 17.00

Plac Biskupa Konrada 3;
48-130 Kietrz

Triduum Paschalne i Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

W dniach 24-26 marca, w Kościele przeżywaliśmy Święte Triduum Paschalne.  Jak co roku Mieszkanki Domu brały w nim udział. W Wielki Piątek udały się również na adorację do tzw. „Ciemnicy” a w Wielką Sobotę na adorację przy Grobie Pańskim. W piątkowe i sobotnie przedpołudnie odbywało się kolorowanie i malowanie jajek, które po poświęceniu w sobotę,  znalazły się w Niedzielę na śniadaniu na wielkanocnym stole.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego część Mieszkanek uczestniczyły w Mszy Świętej tzw. Rezurekcją po której miały wspólne śniadanie wielkanocne a po południu był czas na szukanie „zajączka”, który sprawił im wiele radości.

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 14-15 marzec odbyły się rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził o. Kamil Tymecki, franciszkanin z Góry św. Anny. „Niebolot”, tak brzmiał temat tegorocznych rekolekcji. O. Kamil wytłumaczył nam, że jest to duchowy pojazd, który składa się z krzyża na którym dokonało się nasze Odkupienie. Następnym elementem jest serce, które jest symbolem przestrzegania 10 Przykazań Bożych i Przykazania Miłości oraz ze skrzydeł, które są symbolem uczestnictwa w Eucharystii i naszej modlitwy. Podczas spotkań w grupach Mieszkanki budowały swój Niebolot, który na koniec rekolekcji każda zaprezentowała.

Światowy Dzień Chorego

Dnia 11 lutego po raz XXIV obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. W tym roku przeżywaliśmy go pod hasłem: Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5).

Z okazji tego dnia w naszym Kościele p.w. Trzech Króli odbyła się uroczysta Msza Święta sprawowana przez ks. Marcina Sychterza, proboszcza z Nowej Cerekwi na która zaproszone zostały wszystkie Mieszkanki i Pracownicy Domu. Podczas Eucharystii udzielony został sakrament namaszczenia chorych.

Zajęcia plastyczne  oraz dzień gier i zagadek

Dnia 10 lutego w ramach zajęć feryjnych odbyły się zajęcia plastyczne. Tematem przewodnim zajęć było wspomnienie z minionego balu karnawałowego. Każda mogła pokolorować postać za którą była przebrana, albo która się jej najbardziej podobała.

Następnego dnia odbył się dzień gier i zagadek. Mieszkanki bardzo chętnie wzięły udział w zaproponowanych grach planszowych czy w układaniu puzzli.

Bal karnawałowy

We wtorek, dnia 9 lutego, odbył się bal karnawałowy, na który zaproszone zostały postacie z bajek i baśni. Na bal przybyli m.in.: Kot w butach, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Wilk, Złota Rybka, Pocahontas oraz wiele innych znanych i lubianych bohaterów. Do tańca przygrywał p. Ryszard Daniluk, który przyjechał do nas z Dąbrowy Górniczej. Dla wszystkich był to czas radości i dobrej zabawy.

Zajęcia kulinarne

Dyskoteka zimowa

Dnia 3 lutego w Kadłubie odbyła się dyskoteka zimowa. Mieszkanki naszego Domu, zostały zaproszone przez Pensjonariuszy DPS w Kadłubie. Dal wszystkich był to czas radosnego spotkania i wspólnej zabawy.

dyskoteka w kadłubiedyskoteka w kadłubie

Dzień sportu

W pierwszy dzień ferii zimowych, 1 lutego, odbył się dzień sportu,  który przygotowały Panie z rehabilitacji. Mieszkanki bardzo chętnie brały udział w konkurencjach sportowych dobrze bawiąc się przy nich.

Choinka w Pilszczu

Dnia 31 stycznia odbyła się zabawa choinkowa w Pilszczu. Jak co roku zostałyśmy zaproszone na nią i do przedstawienia jasełek. Zabawa została podzielona na dwie części. Pierwsza część została przeznaczona na występy artystyczne a druga składała się z zabawy i konkursów  dla dzieci i dla dorosłych. W pierwszej części wystąpiły przedszkolaki, które przygotowały krótki program z okazji dnia Babci i Dziadka oraz jasełka w naszym wykonaniu i w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pilszczu.  Wszyscy zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami.

Jasełka w DPS Racibórz

20 stycznia udałyśmy się do Domu Pomocy  Społecznej w Raciborzu na Plac Jagiełły, by przedstawić Mieszkańcom tamtego Domu jasełka w naszym wykonaniu.

Jasełka w Dzielowie

W niedzielę 17 stycznia, na zaproszenie ks. Krzysztofa Macieja, proboszcza z Dzielowa, udałyśmy się z jasełkami do tamtejszej Parafii. Oprócz naszych jasełek można było posłuchać gry kolęd na  skrzypcach, fletach prostych i flecie poprzecznym w wykonaniu dzieci z parafii i z Kietrza.

Wizyta duszpasterska

11 stycznia, do Mieszkanek DPS i do Sióstr FMM, przybyli księża z parafii w Kietrzu, ks. Leszek Rygucki i ks. Szymon Cała na wizytę duszpasterską tzw. Kolędę. Wszyscy spotkali się na Świetlicy na wspólnej modlitwie, rozmowie i śpiewie  kolęd.

Kolęda w naszej wspólnocieKolęda w naszej wspólnocie

Odpust Trzech Króli

W święto Objawienia Pańskiego, dnia 6 stycznia, w naszym Kościele p.w. Trzech Króli odbyła się uroczysta Msza Święta odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Rudolfa Pierskały. Do koncelebry dołączyli ks. Franciszek Legierski – kapelan oraz ks. Maciej Skóra i ks. Lucjan Lasoń, proboszcz z Paskova w Czechach. Podczas Mszy Świętej towarzyszył nam chór „Vivace” z Kietrza.

Koncert kolęd

W niedzielę, 10 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 10.00 odbył się koncert kolęd w wykonaniu o. Zbigniewa Kutki, karmelity z Baborowa. Przed koncertem o. Zbigniewa, swój koncert dały dzieci z klasy 3B, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie, grając na flecie prostym kilka kolęd.

JASEŁKA

Dnia 4 stycznia do naszego Domu przyszli uczniowie z 1 i 5 klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kietrzu, na obejrzenie jasełek w wykonaniu Mieszkanek Domu.