Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Sylwester i ewangeliczne rozliczenie

 

Wigilia w DPS 

Tradycyjnie Jak co roku Mieszkanki DPS razem z Siostrami FMM wspólnie przeżywały wieczór Wigilijny łamiąc się opłatkiem i zasiadając do Wieczerzy Wigilijnej. Tego wieczoru rozbrzmiewały kolędy, które każda radośnie śpiewała.

Jasełka w DPS

Dnia 17 grudnia odbyła się premiera jasełek pt.: „Jezus jest tu” . Pierwszymi widzami  byli Pracownicy DPS, którzy nagrodzili aktorki gromkimi brawami. Natomiast 27 grudnia na obejrzenie jasełek zostali zaproszeni wierni, którzy przychodzą do naszego Kościoła p.w.Trzech Króli.


Ubieranie choinki w Urzędzie Miejskim w Kietrzu

Na dzień 15 grudnia Pan Burmistrz Krzysztof Łobos wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Kietrzu zaprosili po dwóch przedstawicieli różnych Placówek z całej Gminy, do wspólnego ubieranie choinki w sali konferencyjnej. Z naszego DPS udały się dwie Mieszkanki wraz z Siostrą. Choinka została ubrana ozdobami, które własnoręcznie wykonali podopieczni z poszczególnych Placówek. Wspólne ubieranie choinki było również okazją do integracji osób zdrowych i chorych, niepełnosprawnych.

 

 

Rekolekcje adwentowe

 

Dnia 14 grudnia odbyły się dla Mieszkanek Domu rekolekcje adwentowe, które poprowadził o. Kamil Tymecki OFM,  duszpasterz młodzieży z Góry św. Anny.

 

Święty Mikołaj

W tym roku, Święty Mikołaj przybył do naszego Domu dnia 4 grudnia. Wśród wielkiej radości odbyło się wręczanie wymarzonych prezentów, któremu towarzyszyły wspólnie śpiewane piosenki jak też i solowe występy Mieszkanek.

Natomiast  5 grudnia zostałyśmy zaproszone przez Stowarzyszenie Jesteśmy Wyjątkowi, na spotkanie ze św. Mikołajem do Domu Kultury. Podczas tego spotkania nie zabrakło wspólnej zabawy, śpiewów. Ks. Szymon Cała wraz z młodzieżą z Oazy przyszli również aby zaanimować wspólną zabawę.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 

Dnia 3 grudnia przeżywaliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji zostałyśmy zaproszone na apel pod hasłem „Zobacz we mnie człowieka…” przygotowany przez uczniów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baborowie. Podczas tego apelu Mieszkanki naszego Domu wystąpiły z przedstawieniem pt.: „Opowiadanie o Chmurce”. Honorowym gościem zaproszonym na apel był artysta malujący ustami i nogami, p. Stanisław Kmiecik.

Po raz kolejny zorganizowana została w szkole zbiórka żywności oraz artykułów chemicznych na potrzeby naszego DPS. Inicjatorkami akcji były nauczycielki pani Barbara Waga oraz pani Anna Rozłucka-Jankowska. Do zbiórki dołączyli również parafianie z Baborowa z inicjatywy o. Piotra Słomińskiego, karmelity.

 Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Mieszkańcom Baborowa dziękujemy za okazane nam serce. 

Igrzyska sportowe

 

Dnia 1 grudnia odbyły się II Wojewódzkie Drużynowe Igrzyska Sportowe LZS Osób Niepełnosprawnych w Dobrzeniu Wielkim. W zawodach uczestniczyło 19 ośrodków z całego województwa, które zgłosiły do rywalizacji 38 drużyn. Z naszego DPS pojechała drużyna składająca się z 4 Mieszkanek. W klasyfikacji punktowej zajęły 7 miejsce zdobywając 71 punktów.

Specjalnym gościem Igrzysk był św. Mikołaj, który na koniec rozdał każdemu uczestnikowi drobny upominek.


 

 


Zabawa andrzejkowa

Dnia 25 listopada odbyła się w naszym Domu zabawa andrzejkowa. Przy dźwiękach muzyki wszystkie Mieszkanki Domu bawiły się i brały udział w organizowanych konkursach podczas zabawy.  

 

 

 

„Bajki baju, baj…”

Dnia 20 listopada zostałyśmy zaproszone na przedstawienie pt.: „Bajki, baju, baj…”, które odbyło się na sali widowiskowej w Baborowie. Przedstawienie przygotowała grupa teatralna „Wesoła gromada”, która działa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baborowie.

Inscenizacja została zorganizowana w ramach szkolnej akcji charytatywnej „Dzieci- dzieciom”, która w tym roku przeznaczona została na rehabilitację jednej z uczennic tamtejszej szkoły.

 

 

Pinokio 

Dnia 12 listopada, grupa teatralna Dell’arte z Opola w składzie p. Andrzej Skiba i p. Dariusz Różański, przyjechali do nas z przestawieniem pt.: „Pinokio”.  Było to przedstawienie o charakterze profilaktycznym.

 

 

Wizyta funkcjonariuszy Policji w DPS

W dniu 22 października do DPS zostali zaproszeni funkcjonariusze Policji. Spotkanie miało charakter pogadanki na temat bezpieczeństwa na drogach. Jak się zachować na przejściu dla pieszych, jak bezpiecznie poruszać się po mieście. Mieszkanki miały również okazję zapoznać się z wyposażeniem i umundurowaniem funkcjonariusza policji. 

 

wizyta policjiwizyta policji

Dzień Radości i Sportu

Dnia 07 października, Panie z rehabilitacji, zorganizowały Dzień Sportu dla Mieszkanek Domu. Zajęcia i konkurencje sportowe odbywały się w 3 grupach. Każda z uczestniczek miała okazję wykazać się swoją sprawnością i umiejętnościami sportowymi. Po zakończonych konkurencjach odbyło się wręczenie medali i drobnych upominków dla każdej z Mieszkanek. W godzinach popołudniowych odbyła się dyskoteka, którą to zakończyłyśmy Dzień Radości i Sportu.

 

Święto Patronalne Domu

Św. Franciszek z Asyżu jest patronem naszego DPS. Jego wspomnienie przypada 4 października. Z tej to okazji, dnia 1 października w naszym Domu, odbyło się wspólne świętowanie całego Domu, wszystkich Pracowników DPS, Nauczycieli i Mieszkanek.

Uroczystość rozpoczęliśmy Eucharystią w naszym Kościele, którą sprawował i kazanie wygłosił o. Mieczysław Lenard, franciszkanin z Głubczyc. Po Eucharystii udaliśmy się na świetlicę w DPS, gdzie przy kawie i ciastku trwało dalsze wspólne świętowanie. Specjalnie na tę uroczystość Mieszkanki przygotowały przedstawienie pt.: „Pieśń Słoneczna”, które z radością przedstawiły wszystkim zgromadzonym na świetlicy.

Wojewódzkie Igrzyska sportowe

Dnia 18 września odbyły się po raz kolejny Wojewódzkie Igrzyska LZS Osób Niepełnosprawnych „Bez Barier” w Dobrzeniu Wielkim. Z naszego Domu udało się 6 Mieszkanek, żeby wziąć w nich udział. Wszyscy zawodnicy brali udział w następujących dyscyplinach: lekkoatletyka (skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, bieg na 30 m), rekreacja (rzut piłką do kosza,  rzut lotką, rzut ringo, tor przeszkód). Ogółem w zawodach wzięło udział 230 zawodników. Zawodniczki wróciły do DPS z pucharem i z medalami pełne wrażeń i radości. 

Odpust podwyższenia Krzyża Świętego

W święto podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września, odbył się odpust w Kościele p.w. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich. Mszy Świętej przewodniczył i kazanie okolicznościowe wygłosił o. Andrzej Gierczak, karmelita z Baborowa. Korzystając z pięknej pogody, na sumę odpustową grupa Mieszkanek udała się piechotą przez Gródczanki.

 

Wycieczka do Warszawy

W dniach 02-04 września odbyła się wycieczka do Warszawy. W drodze do Warszawy wstąpiliśmy do Piekar Śląskich, do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Natomiast podczas pobytu w Warszawie zwiedziliśmy Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego i Ogrody w Wilanowie. Będąc w Warszawie nie można pominąć Starówki, więc i tam nasze kroki się skierowały, by w piękne popołudnie pospacerować po Starym Mieście, które kryje w sobie tyle historii. 

 

Rozpoczęcie roku szkolno-katechetyczno-terapeutycznego

Dnia 1 września, Mszą Świętą o godz. 13.00 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolno-katechetyczno-terapeutyczny 2015/2016. Mszę Świętą sprawował ks. Szymon Cała, wikariusz z Kietrza. Podczas Eucharystii, dziękowaliśmy Bogu za miniony czas wakacji i powierzaliśmy rozpoczynający się rok szkolny. Następnie na świetlicy DPS Pani Barbara Rosicka, Dyrektor Szkoły Specjalnej w Głubczycach i s. Elżbieta Grzelińska w imieniu s. Józefy Wydra, Dyrektor DPS, oficjalnie zainaugurowały nowy rok nauki i zajęć. 

 

 

Wizyta Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi

Dnia 9 sierpnia do Kietrza przyjechały Siostry FMM, które przeżywały swoje spotkanie formacyjne w Kadłubie. Z tej to okazji Mieszkanki wystąpiły dla nich z przedstawieniem pt.: „Opowiadanie o Chmurce”, które zostało bardzo serdecznie i z wielkim aplauzem przyjęte przez Siostry.

 

Święto Młodzieży 2015

Po raz XIX na Górze Św. Anny  w dniach 20 – 25 lipca, odbyło się Święto Młodzieży, które organizują franciszkanie z Prowincji św. Jadwigi, którego temat brzmiał: „Uwiodłeś mnie Panie miłością”. Jest to zdanie zaczerpnięte z Pisma Świętego z Księgi Jeremiasza (20,7). Specjalnymi Gośćmi, którzy dzielili się swoim doświadczeniem miłości Boga, byli m.in. Full Power Spirit, Patrycja Hurlak, ks. Mirosław Maliński, Tomasz Terlikowski. Podczas spotkania wystąpił również gliwicki Teatr A ze spektaklem „Exsultet”. Najważniejszym punktem każdego dnia była wspólna Eucharystia. Podczas głoszonych homilii, zatytułowanych: „Twarzą w Twarz” mogliśmy przyjrzeć się spotkaniom Jezusa z Bartymeuszem, Marią i Martą, z Nikodemem, z bogatym młodzieńcem, z Marią Magdaleną i z wdzięcznym cudzoziemcem. Jak co roku nie zabrakło chwil na indywidualną modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem jak też wspólnej zabawy podczas koncertów zespołów Fragua, Podzamek Boys i Anty Babilon System.

Wypoczynek w Chróścinie

W dniach 06-09 lipca, ks. Marek Ruczaj, proboszcz w Chróścinie k/Nysy, gościł nas u siebie. Z wielka gościnnością i życzliwością przyjęli nas również mieszkańcy Chróściny. Podczas tego pobytu zorganizowane zostały wycieczki do Kopalni Złota w Złotym Stoku, zwiedzanie Muzeum Wsi Opolskiej, rejs statkiem „Gracja” po jeziorze nyskim, zwiedzanie Grodkowa. Odwiedziliśmy też OSP w Chróścinie, gdzie Strażacy zaprezentowali swoje stroje strażackie i opowiedzieli nam o swojej służbie jakiej się podjęli

 

Odpust i Festyn parafialny

Dnia 5 lipca w naszej Parafii p.w. św. Tomasza Apostoła odbyła się uroczystość ku czci tego Świętego. Grupa Mieszkanek udała się na uroczystą Mszę odpustową, której przewodniczył i homilie wygłosił ks. Ignacy Zając. 

W godzinach popołudniowych na placu przy plebanii zorganizowany został festyn parafialny, w którym również Mieszkanki wzięły udział. 

Zakończenie Roku Szkolno-Terapeutycznego

Dnia 23 czerwca Mszą Świętą o godz. 10.00, którą sprawował ks. Marcin Sychterz, proboszcz z Nowej Cerekwii, rozpoczęło się uroczyste zakończenie Roku Szkolno-Terapeutycznego. Podczas Mszy Świętej dziękowaliśmy za miniony rok, za wszelkie łaski i dobro, jakie otrzymaliśmy. Następnie na Świetlicy odbyła się część artystyczna. Mieszkanki wystąpiły z przedstawieniem pt.: „Opowiadanie o Chmurce”. Odbył się również pokaz zdjęć z wydarzeń, wyjazdów i uroczystości, które miały miejsce podczas minionego roku szkolno-terapeutycznego 2014/2015. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie świadectw, zaświadczeń  przez Panią Barbarę Rosicką, Dyrektorkę Szkoły Specjalnej w Głubczycach oraz Dyplomów przez s. Józefę Wydra, Dyrektorkę DPS, za udział w warsztatach zajęciowych. 

Turnus w Ustce

W dniach 05-18 czerwca, grupa Mieszkanek udała się na turnus rehabilitacyjny do Ustki. Podczas dwutygodniowego pobytu, oprócz zabiegów rehabilitacyjnych, wiele chwil spędziły nad brzegiem morza. Zwiedziły również ZOO Charlotta, Fokarium i Krainę Bajek w Dolinie Charlotty.

 

W Rodzinnym parku Atrakcji

W Rybniku – Kamień mieści się Rodzinny Park Atrakcji do którego dnia 16 czerwca udała się najmłodsza grupa Mieszkanek Domu. W Parku Atrakcji Mieszkanki zwiedziły Dino Park, Bajkową Krainę, Park Odkrywców oraz skorzystały z przejażdżki Kolejką Kulig.

Dni Miasta i Gminy Kietrz

W obchodach dni Miasta i Gminy Kietrz, które miały miejsce w dniach 13-14 czerwca wzięły udział również Mieszkanki Domu. W piątek udały się do parku Czterech Żywiołów, gdzie na odwiedzających czekała Szkoła Klaunów oraz Stowarzyszenie „Jesteśmy Wyjątkowi”. W sobotę wzięły udział w II Biegu integracyjnym pod hasłem „Uwierz w Siebie”. W niedzielę udały się na Rynek w celu obejrzenia występów wokalnych i zespołów dzieci i młodzieży kietrzańskiej oraz programu przygotowanego przez Stowarzyszenie „Jesteśmy Wyjątkowi” z gościem specjalnym p. Wiktorem Trojanowskim. 

Spotkanie Teatralne

Dnia 10 czerwca odbyło się Spotkanie Teatralne „Terapia i Teatr” w Domu św. Karola w Kędzierzynie Koźlu. W spotkaniu wzięło udział 5 grup teatralnych z DPS i WTZ. Nasza grupa teatralna wystąpiła z przedstawieniem pt.: ”Opowiadanie o Chmurce”. Po występach odbyło się wręczenie dyplomów dla każdego z uczestników a następnie rozpoczęły się gry i zabawy na świeżym powietrzu, które zakończyły się wspólną dyskoteką.

Przedstawienie teatralne

Artyści z krakowskiej Agencji Art-Metanoia Bruna Zmarlickiego, przybyli do nas 8 czerwca, z interaktywnym przedstawieniem pt.: „Podróż przez bajkowy świat”. 

Spotkanie z Misjonarką

Podczas swojego urlopu w Polsce, dnia 4 czerwca, odwiedziła nas s. Agnieszka Pal FMM, która we wcześniejszych latach pracowała w naszym DPS. Siostra Agnieszka przyjechała nas odwiedzić i podzielić się swoją pracą, swoim życiem w Kongo Kinszasa. Pokazała nam również zdjęcia z Afryki i zdjęcia osób wśród których dane miała spędzić ostatnie lata.   

Wypoczynek w Jaworzynce

Na tygodniowy wypoczynek do Jaworzynki w Beskidzie Śląskim, udała się grupa Mieszkanek DPS. Odbyło się to w dniach od 1do 6 czerwca. Dzięki sprzyjającej pogodzie wczasowiczki miały okazję zwiedzać okolicę, chodzić na spacery, oraz udały się do wyciągu kolei linowej „Szyndzielnia”, aby skorzystać z przejażdżki gondolami na szczyt góry. 

                                                     

Plener malarski

28 maja odbył się w naszym Domu plener malarski, którego temat brzmiał: „Podniebny świat”. Plener zorganizowały Panie Nauczycielki ze Szkoły Specjalnej w Głubczycach, oddziału pozamiejscowego DPS Kietrz. Na plener przyjechała integracyjna grupa uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Baborowa oraz członkowie szkolnego zespołu teatralnego „Wesoła siódemka”. Gościłyśmy również p. Barbarę Rosicką, Dyrektorkę Szkoły Specjalnej w Głubczycach. Po twórczym przedstawianiu podniebnego świata, był czas na wspólną zabawę przy dźwiękach muzyki oraz na omówienie poszczególnych prac plastycznych.

                                                        

„Przyjaciele”

21 maja zawitał w naszym Domu Kukiełkowy Teatr Tomcio z Nowego Sącza, z przedstawieniem pt.: „Przyjaciele”.

                                                        

Pielgrzymka do Lourdes

W dniach od 10-16 maja br. Archidiecezja katowicka w dziękczynieniu za 90 lat istnienia kościoła lokalnego, zorganizowała archidiecezjalną pielgrzymkę osób chorych, niepełnosprawnych, ich najbliższych oraz wszystkich chętnych do Lourdes. Z tej to okazji przygotowano specjalny pociąg PKP Intercity. W pielgrzymkę wzięło udział ok. 400 osób, w tym cztery Mieszkanki naszego Domu i dwie siostry. Podczas naszego trzydniowego pobytu w Lourdes włączyliśmy się w rytm życia Sanktuarium. Codziennie uczestniczyliśmy w procesji Eucharystycznej a wieczorem w procesji ze świecami. Msze Święte odbywały się w różnych miejscach. Pierwszego dnia Eucharystia odbyła się w Grocie Massabielle, Grocie Objawień, następnego dnia w Bazylice Różańcowej, a trzeciego dnia uczestniczyliśmy w międzynarodowej Mszy Świętej w podziemnej Bazylice św. Piusa X. Odbyła się również Droga Krzyżowa a dla chętnych była możliwość skorzystania z kąpieli w basenach, wypełnionych wodą z cudownego źródła.

Zorganizowane zostało również zwiedzanie miejsc związanych ze św. Bernadetą (Muzeum św. Bernadety Soubirou, Młyn de Boly – Dom Rodzinny św. Bernadeta w którym  urodziła). Modliliśmy się również przy relikwiach Świętej, które są umieszczone w Bazylice Niepokalanego Poczęcia. Nie zabrakło również czasu na indywidualną modlitwę, szczególnie w Cudownej Grocie, do której każdego dnia zmierzały nasze kroki.

                                                   

Mityng Pływacki

Dnia 7 maja odbył się III Mityng Pływacki Osób Niepełnosprawnych w Strzelcach Opolskich, organizowany przez Powiat Strzelecki oraz Zespół Szkół Specjalnych w Kadłubie.

W Mityngu brali udział zawodnicy z 9 ośrodków, w tym i z Naszego Domu,  którzy walczyli o 32 komplety medali. W nagrodę za wysiłek, nasze zawodniczki zostały odznaczone medalami złotymi, srebrnymi i brązowymi, które otrzymały z rąk Pana Burmistrza Strzelec Opolskich. Oprócz medali, każda placówka biorąca udział w mityngu otrzymała pamiątkową statuetkę i dyplom. 

 

                                                        
  

Triduum Paschalne

Tegoroczne Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego przeżywaliśmy w dniach 2-4 kwietnia. Mieszkanki licznie włączyły się w uczestnictwo  w liturgii w tych Świętych dniach. Dodatkowo udały się w Wielki Piątek na adorację do tzw. „Ciemnicy” a w Wielką Sobotę na adorację przy Grobie Pańskim. Sobotnie przedpołudnie wypełnione było kolorowaniem jajek, które następnie znalazły się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego na wielkanocnym stole.

                                                       

                                                        

 

 

 

 

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 23-24 marzec w naszym Domu odbyły się rekolekcje Wielkopostne. Tematem przewodnim tych rekolekcji było hasło: „ Razem z Panem Jezusem niesiemy Krzyż”. Rekolekcje poprowadził o. Kamil Tymecki, franciszkanin z Góry św. Anny.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                       

Bal Karnawałowy

„Wszystkie Damy zapraszamy na Bal Karnawałowy”. Pod takim hasłem odbyła się w tym roku zabawa karnawałowa 12 lutego. W odpowiedzi na zaproszenie, na Bal stawiły się wszystkie Damy. Jak zawsze zabawa taneczna połączona była z różnymi, ciekawymi konkursami.

                                                       

Światowy Dzień Chorego

11 lutego, z okazji XXIII Światowego Dnia Chorego, ustanowionego przez św. Jana Pawła II, którego tegorocznym tematem było zdanie zaczerpnięte z Księgi Hioba: «Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi» (29, 15) w naszym Kościele została odprawiona Msza święta połączona z sakramentem namaszczenia chorych. Mszy świętej przewodniczył ks. Szymon Cała, wikariusz z parafii w Kietrzu. 

                                                          

„Legendy tatr”

Artyści z krakowskiej Agencji  Art-Metanoia Brunona Zmarlickiego, dnia 28 stycznia, przyjechali do nas z interaktywnym przedstawieniem pt.: „Legendy Tatr”. Aktorzy przypomnieli nam m. in. Legendę o śpiącym Rycerzu. Mogliśmy się też dowiedzieć coś więcej o stroju góralskim. 

  
  
                                                             

                                                                           Jasełka w Markowicach

                      27 stycznia udałyśmy się do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w 

                                     Markowicach z tegorocznymi Jasełkami. 

                                                     

Jasełka w Raciborzu

26 stycznia udałyśmy się z naszymi jasełkami do Domu Pomocy Społecznej w Raciborzu na Plac Jagiełły. Nasz występ został bardzo serdecznie przyjęty przez tamtejszych Mieszkańców.

                                                    

Ferie zimowe 2015

Podczas tegorocznych ferii trwających od  19.01 do 1.02, dla Mieszkanek DPS, zostały zorganizowane różne zajęcia i zabawy. Mieszkanki zostały zaproszone na zajęcia plastyczne, sportowe, kulinarne. Zorganizowane zostało kino domowe i dyskoteka. Nie zabrakło również zabaw na śniegu.

                                                      

Jasełka w Pilszczu

18 stycznia, na zaproszenie Pani Danuty Rudnickiej – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. Jana III Sobieskiego w Pilszczu Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Kultury w Pilszczu, udałyśmy się z jasełkami do Domu Kultury w Pilszczu na tzw. „Choinkę”.  Oprócz naszego występu, program artystyczny przygotowały dzieci z tamtejszej Szkoły i przedszkola. Wszyscy zostaliśmy przyjęci gromkimi brawami. Po występach zaczęła się zabawa choinkowa dla najmłodszych połączona z różnymi konkursami i zabawami. 

                                                   

Wycieczka do Zatoru

Dnia 16 stycznia odbyła się wycieczka do Parku św. Mikołaja w Krainie Bajek w Zatorze. Jedną z atrakcji jest niezwykła wędrówka bajkową krainą, podczas której można odwiedzić bohaterów z kilkunastu bajek w ich domkach jak i spotkać niektórych bohaterów w czasie parady bajkowej. Na koniec wędrówki spotkaliśmy się ze Świętym Mikołajem w jego domu. Dostępne było również lodowisko i Kino 4D.

 

                                                     

Wizyta duszpasterska

15 stycznia  z wizytą duszpasterską tzw. „Kolęda”, przybyli nasi Księża z Parafii: ks. Leszek Rygucki, ks. Szymon Cała i ks. Józef Drewek. Kolęda rozpoczęła się na Świetlicy modlitwą, śpiewem kolęd i krótkim słowem, które skierował do nas ks. Szymon. Następnie Księża rozeszli się po Domu, aby odwiedzić Mieszkanki w ich pokojach, klasach, pracowniach i aby poświęcić dane pomieszczenia.

 
                                                       

Jasełka w Dzielowie

Już po raz kolejny zostałyśmy zaproszone przez ks. Krzysztofa Macieja, proboszcza z Dzielowa, do wystawienia jasełek w tamtejszym Kościele. Miało to miejsce 11 stycznia.

Wyjazd z jasełkami do Dzielowa jest zawsze naszym sposobem, by móc powiedzieć wszystkim parafianom „dziękuję”, za wszelkie dary, jakie otrzymujemy od nich, za ich hojne serce. Po występach zostałyśmy zaproszone na poczęstunek.

 

Odpust w naszym Kościele

6 stycznia, w naszym Kościele p.w. Trzech Króli, przeżywaliśmy święto patronalne Kościoła. Mszy świętej przewodniczył i kazanie wygłosił o. Lucjan Franek OFM, proboszcz z Raciborza. Podobnie jak w tamtym roku, Eucharystię uświetnił swoim występem chór „Vivace” z Kietrza. Na odpust w naszym Kościele, przybyli ludzie z różnych stron Kietrza i okolic, również Mieszkanki licznie uczestniczyły w Eucharystii odpustowej. 

 

 
 

Żegnamy wielkiego Człowieka i Proboszcza

16.11.2017 ok. godz. 19.30

Pan odwołał z tego świata naszego byłego proboszcza KS. JÓZEFA GACKĘ 

 

Polecajmy naszego zmarłego Kapłana Bożemu miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...