Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

ROK 2014

 

Ewangeliczne Rozliczenie i Sylwester

W dniach 28.12-1.01.2015 na Górze św. Anny odbywało się Ewangeliczne rozliczenie. Tematem przewodnim spotkania było zdanie zaczerpnięte od św. Augustyna: „Kochaj i rób co chcesz”. Na to spotkanie udało się kilka Mieszkanek naszego Domu. W atmosferze radości i skupienia, zabawy i modlitwy upłynęły te dni, które zakończone zostały wspólną zabawa sylwestrową. O północy odbyła się Msza Święta w Bazylice św. Anny a po powrocie złożyliśmy sobie życzenia i wznieśliśmy toast Noworoczny kubkiem mleka. Zabawa dla wytrwałych trwała do białego rana.

 
 

Wigilia

Jak co roku Mieszkanki DPS razem z Siostrami FMM wspólnie przeżywały wieczór Wigilijny łamiąc się opłatkiem i zasiadając do Wieczerzy Wigilijnej. Tego wieczoru rozbrzmiewały kolędy, które każda radośnie śpiewała. Nie zabrakło również prezentów pod choinką od Dzieciątka.

 

Premiera Jasełek

18 grudnia odbyła się premiera jasełek w wykonaniu mieszkanek Domu. Pierwszy występ przeznaczony był dla wszystkich Pracowników Domu, który został przyjęty w wielkim aplauzem. 

 
 

Rekolekcje adwentowe

16 grudnia odbyły się rekolekcje adwentowe dla Mieszkanek DPS. Rekolekcje poprowadził ks. Szymon Cała.

 
 
 
 

Teatr z Opola

Dnia 8 grudnia w naszym Domu zawitali aktorzy z Teatru ?Dell?arte? z Opola. Przybyli oni do nas z interaktywnym przedstawieniem pt.: ?Przygody Koziołka Matołka?.

 
 

                                                                                 Dzień św. Mikołaja w DPS                                                                         

Dnia 5 grudnia w naszym Domu dwa razy goliliśmy św. Mikołaja. Jako pierwsi odwiedzili nas Mikołaje i Śnieżka, którzy brali udział w  II edycji Biegu Świętych Mikołajów ulicami miasta. Każda Mieszkanka dostała od nich drobny upominek. Po południu zawitał św. Mikołaj z prezentami.

Dziękujemy Wszystkim którzy w tym wyjątkowym dniu zawitali w naszym Domu Pomocy Społecznej i im wszystkim dedykujemy słowa św. Jana Pawła II:

?Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.

Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.?

 
 

Zabawa andrzejkowa

W tym roku, zabawa andrzejkowa w naszym Domu, odbyła się 26 listopada.

 
 

Igrzyska sportowe

7 listopada 2014, cztery Mieszkanki Domu wzięło udział w Halowych Igrzyskach LZS Osób Niepełnosprawnych ?Bez Barier? w Dobrzeniu Wielkim.

 

Wizyta ks. bp. Pawła Stobrawy

Dnia 11 października 2014, do naszego Kościoła przybył ks. bp. Paweł Stobrawa z racji wizytacji kanonicznej w naszej Parafii. Spotkanie rozpoczęło się krótką modlitwą a następnie ks. Biskup skierował do nas słowo i udzielił nam Bożego błogosławieństwa.
 

Dzień sportu

Dnia 22 września w naszym Domu odbył się Dzień Sportu. Zajęcia odbywały się w grupach. W każdej grupie można było wykazać się kreatywnością w wymyślaniu ćwiczeń, wykorzystując miejsce i przedmioty przygotowane do ćwiczeń. Na koniec każda uczestniczka dostała drobny upominek za radosny udział w zajęciach a następnie był czas na wspólną zabawę przy dźwiękach muzyki.. 

 
 

Pielgrzymka do Zabrza-Rokitnicy

19 września odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, Matki Jedności w Rokitnicy, z okazji 100 lecia powstania Ruchu Szensztackiego, jubileuszu pierwszego przymierza miłości z Matką Bożą Trzykroć Przedziwną, które zawarł założyciel tego Ruchu, o. Józef Kentenich w Schönstatt nad Renem.

Po przyjeździe na miejsce, s. Alicja Kobylka ze Świeckiego Instytutu Pań Szensztatu, która opiekuje się tamtejszym Sanktuarium, przywitała nas chlebem i solą. Następnie udałyśmy się pokłonić Matce Bożej. Przy okazji s. Alicja opowiedziała nam w paru zdaniach o tym miejscu i dlaczego Matka Boża jest czczona jako trzykroć Przedziwna.

 
 
 

Grzybobranie

17 września, korzystając z pięknej pogody, kilka Mieszkanek wraz z Opiekunkami, udało się na grzyby do czeskiego lasu w Lichnovie. Oprócz opieńków, których było najwięcej, znalazły się też i prawdziwki wśród grzybów, które zostały przywiezione do Domu. 

 
 
 
 

Przedstawienie teatralne pt.: ?Piraci?

Dnia 16 września nasz Dom odwiedzili Artyści Krakowskiej Agencji Art-Metanoia z przedstawieniem interaktywnym pt.: ?Piraci?. Przedstawienie miało przypomnieć nam wszystkim o przestrzeganiu znaków drogowych i zachowania bezpieczeństwa w czasie jazdy.

 
 
 

?Harcerski Start?

Komenda Hufca Harcerstwa Polskiego w Głubczycach, na rozpoczęcie kolejnego roku harcerskiego, zorganizowała w dniach 12-13 wrzesień tzw.: ?Start Harcerski?, który odbył się w Kietrzu. W programie były m.in. gry i zadania terenowe po okolicach Kietrza. Jednym z zadań do wykonania było dowiedzieć się o naszym Kościele, pod jakim wezwaniem jest on, a następnie spotkać się z Mieszkankami na Świetlicy i zaproponować wszystkim wspólną zabawę. Dla wszystkich był ro radosny czas spotkania.

 
 

Wyjazd na Jasną Górę

Dnia 11 września grupa Mieszkanek udała się na Jasną Górę, by pokłonić się Matce Bożej Częstochowskiej. 

 
 
 
 
 

Rozpoczęcie roku szkolno-terapeutycznego

Mszą Świętą, 1 września, o godz. 13.00 zainaugurowaliśmy nowy rok szkolno-terapeutyczny.  Najświętszą Eucharystię sprawował ks. Szymon Cała z Kietrza. Następnie na Świetlicy w DPS, odbyła się krótka prezentacja zdjęć, która przypomniała nam wszystkim wakacyjne wycieczki i imprezy w których Mieszkanki brały udział. Po chwili wspomnień nastąpił czas, kiedy to Pani Dyrektor Szkoły Specjalnej w Głubczycach p. Barbara Rosicka i s. Józefa Wydra, Dyrektor DPS oficjalnie ogłosiły rozpoczęcie nauki w szkole i zajęć na terapii zajęciowej.

 
 

W Dziećmarowie

23 lipca Mieszkanki DPS udały się do Dziećmarowa na wspólne spotkanie i zabawę z dziećmi i młodzieżą z tamtejszej miejscowości. Na to spotkanie zaprosił nas  ks. Rafał Bałamucki, proboszcz z Dziećmarowa. Spotkanie rozpoczęło się wzajemnym poznaniem się podczas gry i zabawy. Następnie odbyło się zwiedzanie wioski i zagród w których można było zobaczyć świnki i krowy. Podobnie jak w tamtym roku, największą atrakcją była przejażdżka bryczką po wiosce. Gościnność Mieszkańców i otwartość ich serca sprawiły, że Mieszkanki czuły się jak u siebie, a przygotowany skromny poczęstunek przemienił się w prawdziwą ucztę. 

 
 

A ty za kogo Mnie uważasz?

W dniach 21 ? 26 lipca na Górze św. Anny odbyło się 18 Święto Młodzieży, którego tematem przewodnim było hasło: ?A ty za kogo Mnie uważasz??. Na to pytanie próbowaliśmy sobie odpowiedzieć podczas konferencji, pracy w  grupach, modlitwy indywidualnej przed Najświętszym Sakramentem jak i podczas nabożeństw wieczornych. Nie zabrakło czasu na wspólną zabawę podczas koncertów. W ostatni dzień odwiedziły nas Koleżanki z DPS, które przyjechały do nas 25 lipca. Po Mszy Świętej był czas na  wspólne radosne spotkanie.

 
 
 

Park Miniatur i Warownia Średniowieczna w Inwałdzie

18 lipca grupa Mieszkanek wraz z Siostrami wybrały się na wycieczkę do Parku Miniatur i Warowni Średniowiecznej w Inwałdzie. Korzystając z uprzejmości p. Danuty Rudnickiej, Dyrektorki  Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilszczu, Mieszkanki dołączyły w autokarze do uczestników półkolonii letniej z tamtejszej Szkoły, którzy udawali się również do Inwałdu.

W Parku Miniatur Mieszkanki podziwiały zabytki z Polski jak i z całego Świata. Podjęły też próbę przejścia przez zielony labirynt. Natomiast w Warowni Średniowiecznej czekały na nie niezwykłe miejsca takie jak Park Ruchomych Smoków, strzelanie z łuku. Odwiedziły Osadę Średniowieczną w której mieściły się chaty tkacza, kowala, garncarza i powroźnika. Przechodząc z chaty do chaty, Mieszkanki brały czynny udział w pleceniu krajek, wyrabianiu naczyń z gliny, skręcania powroza, czy wykuwaniu z żelaza np. serca. Na koniec zwiedziły samą Warownię w której mieści się m.in. Zbrojownia, Sala tortur, Baszta Widokowa.

 
 
 
 
 

W Rybniku

15 lipca wybrałyśmy się do Rybnika do Multikina na bajkę pt.: ?Gang Wiewióra?.

Po seansie, korzystając z pięknej pogody, udałyśmy się na zwiedzanie miasta Rybnik.

 
 

 10 lipca w naszym Domu gościliśmy artystów z Agencji Art- Metanoia z Krakowa. Przyjechali do nas z przedstawieniem pt.: ?Niezwykle przypadki Foczki Akrobatki?.

Główna bohaterka marzy aby zostać artystką cyrkową i występować przed dużą publicznością, ale uniemożliwia jej brak odpowiednich umiejętności. Jednak nie poddaje się i zaczyna ciężką pracę nad swoim ciałem i charakterem, aby spełnić swoje marzenie.

Dla wszystkich Mieszkanek, oprócz dobrej zabawy, w której brały czynny udział, była to lekcja mówiąca o tym, żeby nie rezygnować ze swoich marzeń, że na naukę nigdy nie jest za późno, a dzięki ciężkiej pracy można spełnić największe marzenie.

 

Wyjazd na Gródczanki

 W dniu 8 sierpnia został zorganizowany wyjazd rekreacyjny Mieszkanek II grupy na Gródczanki. Było to radosne spędzenie czasu dopołudniowego, podczas którego nie zabrakło czasu na spacer, wspólną zabawę, śpiewy i małe co nieco słodko-zimne. 

 
 
   
 
 
 
 

Wycieczka do ZOO w Opolu

W dniach 7, 9 i 11 lipca zorganizowane zostały wyjazdy do ZOO w Opolu.

 
 
 

Odpust w Parafii

6 lipca odbył się odpust w Kościele Parafialnym p.w. św. Tomasza Apostoła. Mieszkanki z wielka radością wzięły udział zarówno w Mszy świętej odpustowej, jak i potem w pikniku parafialnym. Jedną z większych atrakcji dla nich była możliwość przejażdżki Ciuchcią po Kietrzu,  jak i wieczorny koncert zespołu TGD.  

 

Na pielgrzymkowym szlaku

30 czerwca w naszym Domu gościliśmy Pielgrzymów z Węglówki,  którzy zatrzymali się u nas na krótką przerwę w swej podróży do Sanktuariów Maryjnych. Niespodzianką dla nich było przedstawienie ?Wioska Troska? w wykonaniu Mieszkanek Domu. Bardzo podobało się im przedstawienie i ze wzruszeniem i z zadumą ruszyli w dalszą drogę pielgrzymkową.

 

Spotkanie z misjonarką z Angoli

30 czerwca Mieszkanki miały okazję spotkać się z s. Krystyną Zachwieja FMM, która niegdyś pracowała w naszym Domu, a obecnie od 4 lat jest misjonarką w Angoli. Siostra Krystyna z radością podzieliła się z Mieszkankami swoją pracą, pokazując przy okazji liczne zdjęcia zarówno przyrody jak i ludzi, pośród których obecnie żyje. 

 
 

Wycieczka do Rud i Bukowa

27 czerwca odbyła się wycieczka do zabytkowej stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach oraz do mini ZOO w Bukowie.

W Rudach, Mieszkanki miały okazję przejechać się kolejką zabytkową na trasie Rudy-Paproć-Rudy, oraz zwiedzić obiekty torowe w Rudach i zapoznać się z historią tejże Kolejki.

Wracając do Domu wstąpiły do mini ZOO w Bukowie.

 
 
 

Zakończenie roku szkolno-terapeutycznego

25 czerwca w naszym Domu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolno-terapeutycznego. Rozpoczęło się Mszą Świętą dziękczynna za miniony rok, której przewodniczył ks. Marcin Sychterz, proboszcz z Nowej Cerekwii. Po Mszy Świętej udaliśmy się wszyscy na Świetlicę, na część artystyczną przygotowaną  i rozdanie świadectw przez p. Barbarę Rosicką, Dyrektorkę Szkoły Specjalnej w Głubczycach. W tym roku dwie Mieszkanki zakończyły swoją edukację szkolną.   

 

Pielgrzymka chorych i osób niepełnosprawnych na Górze św. Anny

12 czerwca odbyła się pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych na Górze św. Anny. W programie spotkania było m.in.: wspólny różaniec, uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Pawła Stobrawy, w Bazylice św. Anny a w godzinach popołudniowych Droga Krzyżowa z kazaniem pasyjnym i  nabożeństwo Eucharystyczne z błogosławieństwem Lourdzkim na Placu przed Bazylika.  

 

Wypoczynek w Brennej

Na tygodniowy wypoczynek do Brennej udało się 6 Mieszkanek. Miało to miejsce w dniach 9-14 czerwca. Spędzony czas wśród zieleni, codzienne spacery, przejażdżka kolejką linową z Ustroni na Czantorię, przysporzyło wiele radości i niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestniczkom wypoczynku.

 
 

Turnus rehabilitacyjny w Dźwirzynie

W dniach 30.05 ? 13.06 kilka Mieszkanek Domu udało się nad morze, na turnus rehabilitacyjny w Dźwirzynie. Korzystając ze sprzyjającej pogody, codziennie mogły wychodzić na długie spacery nad brzegiem morza czy kąpać się w morzu. Zwiedzały okolice, odwiedziły Siostry FMM w Dźwirzynie i skorzystały z rejsu statkiem ?Pirat? po morzu, którym  popłynęli do Kołobrzegu.

 

Dni Kietrza

W dniach 7-8 czerwca Mieszkanki DPS uczestniczyły w odchodach Dni Kietrza.

W sobotę 8 Mieszkanek Domu wzięło udział w I Integracyjnym Biegu pod hasłem ?Uwierz w siebie?. Bieg ten wywołał wiele radości i zadowolenia zarówno wśród zawodniczek jak też wśród kibiców. Wszystkie uczestniczki Biegu otrzymały medal i drobny upominek. Następnie wszystkie udały się na karuzele, które zawitały w Kietrzu.

W niedzielę Mieszkanki udały się festyn rodzinny ?Szczęśliwa Rodzina?, aby obejrzeć występy przygotowane na tą okazję przez dzieci i młodzież z Kietrza. 

 
 
  
                                

Plener malarski

Po raz kolejny w naszym Domu odbył się plener malarski zorganizowany przez Panie Nauczycielki ze Szkoły Specjalnej w Głubczycach, oddziału pozamiejscowego DPS Kietrz. Plener odbył się 5 czerwca a temat brzmiał: ?W zdrowym ciele zdrowy duch?.

Na plener przyjechała integracyjna grupa uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Baborowa oraz członkowie szkolnego zespołu teatralnego ?Wesoła siódemka?. Gościłyśmy również p. Barbarę Rosicką, Dyrektorkę Szkoły Specjalnej w Głubczycach. Po namalowaniu obrazów był czas na wspólną zabawę przy dźwiękach muzyki oraz na omówienie poszczególnych prac plastycznych. Dzięki pięknej pogodzie całość imprezy mogła się odbyć na świeżym powietrzu, wśród zieleni ogrodu.

 
 
 

Wizyta Sióstr FMM

W dniu 15 maja  nasz Dom odwiedziły Siostry Radne Generalne, które przyjechały z Rzymu. Z tej to okazji Mieszkanki dla Sióstr przygotowały niespodziankę w postaci przedstawienia pt.: ?Wioska Troska?, która została przyjęta z wielkim aplauzem. Następnie wspólnie zaśpiewały kilka piosenek po czym Mieszkanki zaprosiły Siostry do zwiedzenia ich Domu. Dla wszystkich był to czas wielkie radości.

 

?Mówimy nie, wszystkiemu co złe?

Dnia 13 maja, w naszym Domu, gościliśmy dwóch aktorów z Agencji Art-Metanoia Bruna Zmarlickiego, którzy przybyli do nas z Krakowa ze spektaklem profilaktycznym pt. ?Mówimy nie, wszystkiemu co złe?. Na podstawie znanych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, aktorzy  przestrzegali przed różnymi złymi zachowaniami i ich skutkami jakie mogą wystąpić oraz przed niebezpieczeństwami, na które można napotkać się w życiu. Mieszkanki brały aktywny udział w przedstawieniu, co wywołało wiele radości i uśmiechu na twarzy.

 
 
 
Na procesji konnej 
 
 
Procesja konna w Pietrowicach Wielkich
W Poniedziałek Wielkanocny 21 kwietnia, odbyła się Procesja Konna w Pietrowicach Wielkich. Procesja rozpoczęła się przejściem koni spod Kościoła w Pietrowicach Wielkich do Kościoła Świętego Krzyża na Gródczankach, gdzie grupa Mieszkanek oczekiwała już na nadjeżdżające konie. Następnie odbyło się nabożeństwo błagalne o urodzaje pod przewodnictwem bp. Rudolfa Pierskały. Po nabożeństwie  kilkuset jeźdźców w procesji konnej udało się na objazd pól, śpiewając po drodze litanię do wszystkich Świętych

 

 

Triduum Paschalne

Jak co roku Mieszkanki Domu uczestniczyły w Triduum Paschalnym. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę dodatkowo udały się do Kościoła aby adorować Pana Jezusa w kaplicy Adoracji i przy Grobie Pańskim. W Wielką Sobotę, do południa, z radością malowały jajka, które następnie zostały poświęcone z innymi pokarmami.

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego część Mieszkanek udała się na Mszę Świętą zwaną Rezurekcją a pozostałe udały się na późniejszą Mszę Świętą o godz. 9.00. Nie zabrakło w tym dniu dzielenia się jajkiem, oraz oczekiwania na świątecznego zajączka, który przysporzył wiele radości.

 
 
 

Rekolekcje w  Markowicach

W dnia 14-16 kwietnia w Zespole Szkolno ? Przedszkolnym w Markowicach odbyły się rekolekcje Wielkopostne, które  prowadziła s. Ewa FMM. W drugi dzień rekolekcji, tj. 15.04 cztery Mieszkanki udały się do Markowic, aby razem z uczniami z kółka teatralnego przedstawić scenkę pt. ?Niespodzianka od Jezusa?, która mówiła o tym, że Jezus przychodzi z darem uzdrowienia do każdego. Nie zawsze jest to uzdrowienie fizyczne, ale o wiele ważniejsze uzdrowienie serca i duszy. Dla wszystkich była to okazja do spotkania integracyjnego i uczenia się współpracy ze sobą nawzajem. 

 
 
   
 

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 26-27 marca odbyły się rekolekcje, których temat brzmiał: ?Być prawdziwym przyjacielem Pana Jezusa i drugiego człowieka?. Rekolekcje prowadził o. Kamil Tymecki OFM, który przyjechał do nas z Góry św. Anny. Wraz z o. Kamilem przyjechali mali pomocnicy jego: Klara i Franio ? dwie pacynki. Podczas rekolekcji Ojciec przypomniał nam, że być przyjacielem Pana Jezusa i drugiego człowieka, to znać i przestrzegać przykazania Boże, które odnoszą się do Pana Boga i do człowieka. Podczas pierwszej  pracy w grupach Mieszkanki miały za zadanie przedstawić scenkę o Dobrym Pasterzu, która stała się dobrym wprowadzeniem do sakramentu pokuty i pojednania. Podczas drugiej pracy w grupach każda z Mieszkanek miała za zadanie zrobić serce, które zostały przyniesione jako dar przed ołtarz podczas Eucharystii. Serca symbolizowały miłość do Boga i do drugiego człowieka i pragnienie bycia dobrym, popełniania jak najwięcej dobrych uczynków.

Podczas Mszy Świętej w drugi dzień rekolekcji, dwie Mieszkanki podjęły się duchowej adopcji dziecka nienarodzonego, by przez 9 miesięcy modlić się codziennie za  dziecko, którego narodziny są zagrożone.

 
 
 

Wycieczka do Lublina

W dniach 10 ? 11 marca odbyła się wycieczka do Lublina. Po drodze zatrzymaliśmy się w Sandomierzu by podziwiać Stare Miasto z pięknymi zabytkowymi obiektami. Po przyjeździe do Lublina zwiedziliśmy Muzeum Misyjne Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, bogate w eksponaty z każdego kontynentu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Tarnowie. Była to również okazja do zwiedzenia tego miasta.

 
 

Warsztaty teatralne

21 lutego odbyły się warsztaty teatralne. Podczas tych warsztatów Mieszkanki przygotowały dwie scenki. Pierwsza to ?Dzień z życia człowieka?, a druga to była ?Kaczka Dziwaczka? Jana Brzechwy. Po zakończonych warsztatach odbyła się prezentacja tych scenek na Świetlicy dla pozostałych Mieszkanek i Pracowników Domu. Obie scenki bardzo podobały się wszystkim i otrzymały gromkie brawa.

 
 

Warsztaty kulinarne

Podczas ferii zimowych zostały zorganizowane różne warsztaty. Pierwszym warsztatem w którym z radością wzięły udział Mieszkanki, były zajęcia kulinarne. Warsztaty odbyły się 20 lutego, w dwóch grupach. Pierwsza grupa zabrała się do wypieku ciasteczek, które następnie pięknie przyozdobiły. Druga grupa zajęła się zrobieniem ciasta ?ptasie mleczko?. Po południu, kiedy wszystkie wypieki i wyroby cukiernicze zostały ukończone, mogłyśmy rozpocząć świętowanie urodzin Jubilatek z danego miesiąca. 

 

Bal kotylionowy

Jak co roku, w naszym Domu odbyła się karnawałowa zabawa taneczna. W tym roku Mieszkanki zostały zaproszone na Bal kotylionowy. Biletem wstępu na bal, był  kotylion, który upięknił suknie balowe. Bal odbył się 19 lutego. Do tańca przygrywał i śpiewał p. Ryszard Daniluk, który przyjechał do nas z Dąbrowy Górniczej. Poprowadził On również różne zabawy i konkursy. Wszyscy bardzo dobre się bawili i z utęsknieniem czekają na kolejną zabawę.

 
 
 

Dyskoteka w Kadłubie

18 lutego, zostałyśmy zaproszone na dyskotekę zimową przez naszych Kolegów z DPS w Kadłubie. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogłyśmy się udać na nią i wraz z kolegami dobrze się bawić przy dźwiękach muzyki. Dyskoteką tą rozpoczęłyśmy ferie zimowe. 

 
 

Dzień Chorego

Z Okazji XXII Światowego Dnia Chorego, którego tegoroczny temat brzmiał: Wiara i miłość: ?My także winniśmy oddać życie za braci? (1 J 3,16), 11 lutego, w naszym Kościele została odprawiona Msza święta połączona z sakramentem namaszczenia chorych. Mszy świętej przewodniczył ks. Marcin Sychterz, proboszcz z Nowej Cerekwi. 

 
 

Choinka w Pilszczu

26 stycznia, udałyśmy do Pilszcza, aby w Zespole Szkolno ? przedszkolnym, przedstawić Jasełka, które  przygotowałyśmy. Pani Danuta Rudnicka ? dyrektorka Szkoły, w imieniu wszystkich zebranych na Sali gimnastycznej, gorąco nas przywitała. Naszymi jasełkami rozpoczęłyśmy występy. Oprócz nas, program artystyczny przygotowały dzieci z tamtejszej Szkoły. Wszyscy zostaliśmy przyjęci gromkimi brawami. Po występach zaczęła się zabawa choinkowa. 

 
   
 

Jasełka w Dzielowie

Na zaproszenie ks. Krzysztofa Macieja, proboszcza z Dzielowa, 19 stycznia, udałyśmy się do tamtejsze Parafii z jasełkami. Jak co roku nasze występy zostały przyjęte bardzo gorąco. Wyjazd do Dzielowa był wzajemnym ubogaceniem się, dzieleniem się wiarą i talentami, a wszystko na większa chwałę Bożą. Po występach naszych i Dzieci z Parafii, wspólnie udaliśmy się na poczęstunek, gdzie mogliśmy się wzajemnie poznać. Każdy taki wyjazd sprzyja integracji Mieszkanek DPS z innymi ludźmi.  

 
 
 
 
 

Jasełka w Maciowakrze

12 stycznia, na zaproszenie Proboszcza z Maciowakrza, ks. Hermana Mandoka, dziekana,  udaliśmy się do tamtejszej Parafii by podzielić się z Parafianami naszą wiarą w Narodzenie się Jezusa, poprzez przedstawienie jasełek. Nasze występy połączone były z nabożeństwem w którym oddaliśmy hołd Nowonarodzonemu Jezusowi. Po nabożeństwie zostałyśmy gorąco ugoszczone na małym ?co nie co? na Plebanii, które przygotowali Parafianie. 

 
 
 

Wizyta duszpasterska

3 stycznia z wizytą duszpasterską przybyli nasi Księża z Parafii z Kietrza. Z wielką radością i śpiewem kolęd przywitałyśmy ich w naszym Domu. Po wspólnej modlitwie, która odbyła się na Świetlicy, Księża rozeszli się po całym Domu, aby go poświęcić.

 
 
 
 
 

Żegnamy wielkiego Człowieka i Proboszcza

16.11.2017 ok. godz. 19.30

Pan odwołał z tego świata naszego byłego proboszcza KS. JÓZEFA GACKĘ 

 

Polecajmy naszego zmarłego Kapłana Bożemu miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...