Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 ROK 2013

 

Ewangeliczne Rozliczenie i Sylwester

W dniach 28-31 grudnia na Górze św. Anny odbywało sięEwangeliczne rozliczenie. Tematem przewodnim spotkania było: ?By świecić Jegoświatłem?. Na to spotkanie na koniec roku udało się kilka Mieszkanek naszego Domu. W atmosferze radości i skupienia, zabawy i modlitwy upłynęły te dni, które zakończone zostały wspólną zabawa sylwestrową. O północy odbyła sięMsza Święta w Bazylice św. Anny a po powrocie złożyliśmy sobie życzenia i wznieśliśmy toast noworoczny kubkiem mleka. Zabawa dla wytrwałych trwała do białego rana.

 
 

Kolędowanie przy Żłóbku

W drugi dzień świąt, tj. 27 grudnia, Mieszkanki DPS udały się do naszego Kościoła, by przy Żłóbku Dzieciątka Jezus wyśpiewaćkolędy płynące z serca.
 
 
 
 

Rekolekcje adwentowe

10 grudnia odbyły się rekolekcje adwentowe dla wszystkich Mieszkanek DPS. Poprowadził je o. Kamil Tymecki OFM, duszpasterz młodzieży z Góry św. Anny.

 
 
 
 
 
 
 

Relikwie bł. Karoliny Kózkówny

W dniach 7- 9 grudnia, w naszym Kościele p.w. Trzech Króli, gościliśmy relikwie bł. Karoliny Kózkówny. Była to okazja, aby za Jej wstawiennictwem wypraszać potrzebne łaski dla każdej Mieszkanki i w intencji całego DPS.

 
 
 

Światowy DzieńOsób Niepełnosprawnych

3 grudnia, po raz 21, obchodzono Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Z tej okazji 4 grudnia w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Baborowie odbył się apel z okazji tego Dnia, na który zostałyśmy zaproszone. Hasłem tego dnia było:?Jesteśmy z Wami, Jesteście z Nami?. Podczas apelu uczniowie przypomnieli, jak powstało to Święto. Była też okazja do poruszenia tematu integracji oraz do podsumowania akcji ?Podziel się z potrzebującymi?, w wyniku której zebrano artykuły żywnościowe, chemiczne, odzież, zabawki, które przekazano na nasze potrzeby. W podziękowaniu dla wszystkich, którzy złożyli dary dla nas, złożyłyśmy na ręce Pani Dyrektor ZSP Alicji Szuba pamiątkowe wytwory artystyczne, wykonane w naszym DPS. Po apelu odbyło się spotkanie integracyjne.

Zabawa andrzejkowa

Dnia 26 listopada odbyła się w naszym Domu zabawa andrzejkowa. Muzyka, która płynęła z głośników, wszystkich porywała do tańca. Nie zabrakło zabaw i konkursów w których wszystkie Mieszkanki, chętnie brały udział.
 

Cyrk ?Polonia?

2 października zagościł w naszym Mieście reprezentacyjny Polski Cyrk ?Polonia?, który zaprosił nas wszystkich na atrakcyjne widowisko z udziałem międzynarodowych artystów, m.in. z Armenii. W programie można było obejrzeć sztuczki magiczne, akrobatyczne, iluzjonistyczne i występy zwierząt takich jak: lew, wielbłądy, konie i węże. Między poszczególnymi występami rozbawiało nas dwóch zabawnych klaunów. Na występ do Cyrku udało się 17 Mieszkanek.

 
 

Turnus rehabilitacyjny w Dźwirzynie

Wyjazdem nad morze, zakończone zostały w tym roku turnusy rehabilitacyjne, w których Mieszkanki brały udział. Ostatnia grupa wyjechała do Dźwirzyna w dniach 14 do 28 września. Dzięki sprzyjającej pogodzie, mogły przebywać nad brzegiem morza, chodzić po plaży, zbieraćmuszelki, karmić mewy, jeździć statkiem i oglądać piękne zachody słońca.

Wszystkie wróciły pełne zachwytu i pragnienia pojechania jeszcze raz nad morze.

 

Turnus rehabilitacyjny w Głogowie ? cz. II

W dniach od 3 do 17 września w Domu Uzdrowienia Chorych im. Jana Pawła II, odbył się turnus rehabilitacyjny w Głogowie. Kolejne 6 Mieszkanek miało okazję skorzystania z dwutygodniowego pobytu w ośrodku. Oprócz codziennych zabiegów, była możliwośćze skorzystania z dodatkowych zabiegów, np. hipoterapii czy dogoterapii. Nie zabrakło wspólnej zabawy oraz codziennych spacerów, dzięki którym była możliwość poznania miasta Głogów z jego historią i zabytkami. Zorganizowana została również pielgrzymka do Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu.

 
 
 
 

Rozpoczęcie roku szkolno-terapeutycznego

Dnia 2.09 w naszym Domu, odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolno-terapeutycznego. Rozpoczęliśmy Mszą świętą pod przewodnictwem ks. Szymona Cała, aby podziękować Bogu za minione wakacje i zawierzyć Mu ten rozpoczynający się rok szkolny. Następnie udaliśmy się wszyscy na Świetlicę, gdzie nastąpiła oficjalna część otwierający kolejny rok szkolno-terapeutyczny przez s. Józefę, DyrektorkęDPS oraz p. Barbarę Rosicką, Dyrektorkę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głubczycach.

 
 
 

Piknik w Dziećmarowie

Korzystając z gościnności i otwartego serca ks. Rafała Bałamuckiego oraz Mieszkańców Dziećmarowa, 4 lipca udałyśmy się do nich na Piknik. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Pierwszą z nich były pieski Yorki, które wzbudziły wiele radości ale i pomogły przełamać strach przed pogłaskaniem psa. Innymi atrakcjami były króliki, które nie tylko dały się pogłaskać, ale i nakarmić, prosiaczek, którego trudno było potem złapaćoraz stado krów. Jednak największą atrakcjom była przejażdżka na bryczce zaprzężonej w konie. Nie zabrakło tez wspólnej zabawy piłką, do której dołączyła się młodzież i dzieci z Dziećmarowa. Na koniec odbył się wspólny spacer po wsi, który zakończył się modlitwą w Kościele. Zadbano tez o wzmocnienie naszego ciała poprzez kiełbaski z ogniska i pyszne ciasto truskawkowe.

 
 

XII Święto Młodzieży na Górze św. Anny

W dniach 22 ? 27 lipca na Górze św. Anny trwało Święto Młodzieży, którego tematem przewodnim było hasło: ?Doświadczyćaby świadczyć?. Z naszego Domu pojechało 6 Mieszkanek, by uczestniczyć w tym spotkaniu. Podczas tych dni była możliwość pogłębienia poszczególnych prawd wiary, doświadczenia obecności i miłości Jezusa Chrystusa w naszym życiu, aby móc następnie świadczyć o tej miłości, o Chrystusie w środowisku w którym się żyje. Oprócz konferencji, spotkań w grupach, czasu modlitwy był czas na wspólnązabawę podczas koncertów. Każdy dzień kończył się nabożeństwem, które przygotowali Ojcowie Franciszkanie.

PodczasŚwięta Młodzieży jest czas, kiedy uczestników odwiedzają rodziny. Nas równieżodwiedziły koleżanki z DPS, które przyjechały do nas 26 lipca. Wspólnie udałyśmy się na uroczysta Mszę Świętądo Sanktuarium, z okazji obchodów święta św. Anny. Po Mszy był czas na wspólne spotkanie.

 
 
 

Zakończenie roku szkolno-terapeutycznego

27 czerwca w naszym Domu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolno-terapeutycznego. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 Mszą Świętą w naszym Kościele pw. Trzech Króli, którą celebrował ks. Szymon Cała.
 
 
 
 
 

Wizyta ?Marianek? z Kietrza

W niedzielne popołudnie, 22 czerwca, odwiedziło nas 7 Dziewczyn z grupy Marianek działające przy parafii w Kietrzu. Celem spotkania było wzajemne zapoznanie się. Mieszkanki miały okazję dowiedzieć się kim są ?Marianki? i czym się zajmują. Spotkaniu temu towarzyszyła radosna atmosfera przy śpiewie piosenek do których uczyłyśmy się pokazywania.

 

Wyjście do Wesołego Miasteczka w Kietrzu

20 maja zorganizowane zostało wyjście do Wesołego Miasteczka, które zagościło po raz kolejny w Kietrzu. Dzięki ich uprzejmości, mogłyśmy do południa skorzystać z karuzeli. W drodze powrotnej wstąpiłyśmy na lody.

 

 

 

 

 
 
 

Odwiedziny Kolegów z Kadłuba

18 maja miałyśmy przyjemność gościć u nas kolegów z DPS w Kadłubie. Na początek naszego wspólnego przebywania przedstawiłyśmy bajkę pt.: ?Wioska Troska?, która została przyjęta z wielkim aplauzem. Po obiedzie, dzięki sprzyjającej pogodzie, odbyła się dyskoteka na świeżym powietrzu. Wszyscy bardzo miło spędziliśmy ten czas. Żegnając się z Kolegami dostałyśmy zaproszenie do Kadłuba z rewizytą, którą z radością przyjęliśmy.

 

 

 

 

 
 
 

Na przeglądzie w Prószkowie

Z przedstawieniem ?Wioska Troska?, na podst. bajki napisanej przez s. Annę Walaszek FMM, udałyśmy się do Prószkowa, 6 czerwca, na XII Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznej. Nasz występ został przyjęty gorącymi brawami. W bardzo radosnej atmosferze spędziłyśmy tam czas. Pomiędzy występami był czas dla odważnych, którzy nie boją się sami śpiewać. Nasze dwie Mieszkanki skorzystały z tej propozycji.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Dzień Dziecka

Z okazji zbilżającego się Dnia Dziecka, 31 maja, licznie udałyśmy się do Domu Kultury w Kietrzu, na przedstawienie ?Kot w butach?. Przedstawienie przygotowali artyści z teatrzyku kukiełkowego ?Mewa?, działającego przy Domu Kultury. Po spektaklu zaprezentowały się grupy taneczne ?Kleksik? oraz ?Promyczki?.

Natomiast 1 czerwca w naszym Domu odbyła się dyskoteka, pod koniec której każda z Mieszkanek otrzymała drobny upominek z okazji Dnia Dziecka.

 
 
 

Msza święta Prymicyjna

Na nasze zaproszenie, 27 maja, z Mszą Świętą prymicyjną, przyjechał do nas ks. Mateusz Podkówka z Bliszczyc. Po Mszy Świętej ks. Mateusz udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa oraz zostawił pamiątkowy obrazek. Z nasze strony obiecałyśmy naszą modlitwę ks. Mateuszowi w jego intencji.

 
 

Plener malarski

Jak co roku w naszym Domu odbył się plener malarski, którego temat brzmiał: ?Świat podniebny?. Plener organizują Panie Nauczycielki ze Szkoły Specjalnej w Głubczycach, które prowadzą zajęcia z naszymi Mieszkankami we współpracy z naszymi Terapeutkami. Tegoroczny Plener odbył się 23 maja. Ze względu na niesprzyjającą aurę za oknami, na plener malarski nie przyjechali uczniowie ze szkoły w Głubczycach. Specjalnymi gośćmi byli zaproszeni Policjanci z Kietrza, którzy podziwiali nasze malunki. Na koniec rozdali każdej misia odblaskowego. Odwiedziła nas również p. Barbara Rosicka, Dyrektorka Szkoły Specjalnej w Głubczycach. Po zakończonym plenerze odbyła się dyskoteka.

 
 

 

 

 

 
 
 

Wycieczka na Jasną Górę

W święto Matki Bożej Fatimskiej, 13 maja, udałyśmy się do Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę. Miałyśmy okazje zobaczyć zasłonięcie i odsłonięcie cudownego Obrazu. Był czas na modlitwę indywidualną oraz czas na obejście Klasztoru dookoła.

 

 

 

 

 
 

Z wizytą w Kadłubie

Korzystając majowej pogody, 10 maja, udałyśmy się do Kadłuba, by odwiedzić mieszkających tam Kolegów w DPS. Bardzo serdecznie zostałyśmy przyjęte. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Niespodzianką dla nas były pawie. Jeden z nich przywitał nas w całej okazałości, rozkładając swój piękny ogon. Podziwiałyśmy również złote bażanty, które również tam się znajdują.

 
 
 

Turnus rehabilitacyjny w Głogowie

W dniach od 28 kwietnia do 12 maja w Domu Uzdrowienia Chorych im. Jana Pawła II w Głogowie, odbył się turnus rehabilitacyjny na który udało się 8 Mieszkanek. Dom ten prowadzony jest przez Cichych Pracowników Krzyża, którzy w tym czasie przeżywali beatyfikację swojego Założyciela bł. ks. Luigi Novarese.

W wolnym czasie Opiekunki zorganizowały Mieszkankom różne atrakcje, np. zwiedzanie Miasta Głogów i mieszczącego się tam Muzeum Archeologiczno Historycznego, wyjście nad rzekę Odrę. Zorganizowany został również dla wszystkich uczestników Turnusu wyjazd do Grodowiec, do Sanktuarium Matki Bożej Grodowieckiej zwanej Jutrzenką Nadziei.

 
 

Z pielgrzymką do Łagiewnik

Po niedzieli Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia, kilka Mieszkanek udało się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Przebywając w tym miejscu, polecały wszystkie sprawy DPS, zawierzały Miłosierdziu Bożemu wszystkie Mieszkanki i Pracowników. Miały okazję modlić się przy grobie św. ś. Faustyny. Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie i podziwianie krajobrazu z wieży widokowej.

 

 

 
 
 

 

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 22-24 luty odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, prowadzone przez o. Mariusza Linik OFM z Wrocławia, który przyjechał wraz z młodzieżą z Duszpasterstwa Akademickiego. Temat rekolekcji brzmiał: ?Bal wszystkich Świętych?. Podczas tych rekolekcji każda otrzymała symboliczne zaproszenie do nieba. Wspólnie zastanawialiśmy się nad sposobem dotarcia do nieba, gdzie czeka na nas ?bal wszystkich świętych?. Jako owoc naszych refleksji wyłoniły się nam drogowskazy (modlitwa, przebaczenie, słuchanie słowa Bożego, pomocna dłoń, życzliwość względem drugich), pomocne w osiągnięciu tego celu.

Odkrywaliśmy również swoje piękno, pochodzące od Boga i niepowtarzalność każdej i każdego z nas.

Międzynarodowy Dzień Chorego

Po raz XXI obchodziliśmy w Kościele Międzynarodowy Dzień Chorego, którego hasłem jest zdanie zaczerpnięte z Ewangelii św. Łukasza: ?Idź, i ty czyń podobnie!? (Łk 10, 37).

Z tej to okazji 11 lutego w naszym Domu została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył o. Kamil Tymecki OFM z Góry św. Anny. Podczas Mszy Świętej został udzielony sakrament Namaszczenia Chorych.

 
 

 

 
 
 
 
 

Jasełka w Pilszczu

Jak co roku, na zaproszenie P. Danuty Rudnickiej ? dyrektorki Szkoły Podstawowej w Pilszczu, zostałyśmy zaproszone z jasełkami do Wiejskiego Domu Kultury w Pilszczu. Odbyło się to 3 lutego 2013. Oprócz naszego występu, program artystyczny przygotowały dzieci z tamtejszej Szkoły. Wszyscy zostaliśmy przyjęci gromkimi brawami. Po występach zaczęła się zabawa choinkowa.

 
 
 

?W krainie Bajek i Baśni?

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami, w Domu Pomocy Społecznej w Kietrzu, 30 stycznia 2013 roku odbył się Bal Karnawałowy.

Na Bal przybyli znani nam bohaterowie Bajek i Baśni, między innymi: Kot w butach, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Czerwony Kapturek oraz wiele innych znanych i lubianych bohaterów.

Do tańca przygrywał nam wszystkim P. Ryszard Daniluk, który przybył do nas z dalekiej krainy, zwanej Dąbrowa Górnicza.

 

 

 

 
 

?Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś?

Dnia 19 stycznia nasz Dom odwiedził ks. Szymon Cała wraz ze scholą z Parafii. Przygotowali program artystyczny na który składały się kolędy przeplatane wierszami o tematyce bożonarodzeniowej. Na koniec ks. Szymon pobłogosławił nas i nasz Dom. Serdecznie dziękujemy im za przybycie i zapraszamy jeszcze do wspólnego dzielenia czasu i chwaleniu Pana śpiewem.

 
 

 

 

 

 
 
 
 
 

Jasełka w Dzielowie

W niedzielę Chrztu Pańskiego 13 stycznia udałyśmy się do Dzielowa z naszymi Jasełkami. Było to nasze skromne ?Dziękuję? dla ks. Krzysztofa Macieja oraz Mieszkańców Parafii za ich wielkie serce i hojność jaką nas darzą.

 

 

 
 

Wizyta Wolontariuszy

11 stycznia miałyśmy okazję gościć wśród nas Wolontariuszy z Zespołu Szkół w Kietrzu, którzy przybyli do nas, aby przedstawić nam Jasełkami, które sami przygotowali. Młodzież przybyła wraz ze swoja opiekunką P. Ewą Ziewiec. Po występie wspólnie jeszcze kolędowaliśmy. Wolontariusze wraz z otwartymi sercami, przybyli z darami, które nam ofiarowali, za co jesteśmy im bardzo wdzięczne.

 
 

 

 

 

 
 
 
 

Odpust w Kościele p.w. Trzech Króli

W święto Objawienia Pańskiego obchodziliśmy odpust w naszym Kościele, który jest pod wezwaniem Trzech Króli. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Leszek Rygucki nasz Proboszcz z Kietrza. Nawiązując do wędrówki Trzech Króli, którzy zostawili wszystko i ?poszli w ciemno za światłem?, ks. Proboszcz zwrócił nam uwagę, że i my jeżeli chcemy przyjść do Jezusa, musimy zostawić wszystko, nasze przekonania, nasze ?mądrości życiowe?, i odkryć Jego Mądrość i Miłość. W tym Roku Wiary mamy pójść w ciemno za światłem i przyjąć te Prawdy, które Jezus nam objawia w Piśmie Świętym i w nauczaniu Kościoła, a które czasem dla nas są niewygodne, ale one są właśnie Wolą Jezusa. Aby to było możliwe potrzebna jest ?nieustanna modlitwa, torpeda światła, duchowa amunicja? , wówczas bardziej będziemy wierzyć Bogu niż innym a nawet bardziej niż sobie samemu.

 
 

 

 

 

 
 

Wiem komu uwierzyłem?

W dniach 28.12-01.01. na Górze św. Anny odbyło się spotkanie młodych tzw. Ewangeliczne Rozliczenie, którego temat brzmiał: ?Wiem komu uwierzyłem?. Z naszego Domu pojechało na to spotkanie 6 Mieszkanek razem z siostrami . Dni refleksji, będące pochyleniem się nad naszą wiarą, były przeplatane różnymi warsztatami, nabożeństwami i zabawami. Przez cały czas trwania tego spotkania, była całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, w którą uczestnicy czynnie się włączali. Tradycyjnie odbył się Bal Sylwestrowy, a Mszą Św. o północy wspólnie przywitaliśmy Nowy Rok.

Również pozostałe Mieszkanki w DPS radośnie oczekiwały na nadejście Nowego Roku 2013.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Żegnamy wielkiego Człowieka i Proboszcza

16.11.2017 ok. godz. 19.30

Pan odwołał z tego świata naszego byłego proboszcza KS. JÓZEFA GACKĘ 

 

Polecajmy naszego zmarłego Kapłana Bożemu miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...