ROK 2014

Pielgrzymka do Pilszcza 05-10-2014

Zdjęcia - tutaj

ZOBACZ

Dzięki Bogusiowi za zdjęcia...

Czuwanie dekanalne dla młodzieży w dniu 03-10-2014 r.

ZDJĘCIA

W dniu 06-07-2014 obchodziliśmy w naszej parafii odpust i festyn parafialny. Zobacz wspomnienie z tego wydarzenia TUTAJ

We wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi podczas uroczystej Mszy św. w kościele św. Tomasza Apostoła w Kietrzu bp Andrzej Czaja przyjął śluby wieczyste dziewicy konsekrowanej. Nasza parafianka pani Bożena Sękala przyjmując obrączkę która symbolizuje zaślubiny z Chrystusem stała się znakiem Królestwa Bożego w świecie.
Naszej dziewicy konsekrowanej (jednej z dwóch w diecezji) życzymy słowami ks bp
by jak najlepiej udawało ci się chować Jezusa w swoim sercu, by Go nigdy nie zgubić.

Wracamy pamięcią do tego niezwykłego wydarzenia dla naszej parafii. Pan Krystian nasz organista podzielił się wspomnieniem z tych chwil oraz udostępnił nowe zdjęcia, za co składamy serdeczne podziękowania.

To niesamowita radość i wzruszenia, ale też i wielki zaszczyt
dla mnie jako organisty parafii ( z ponad 30 letnią posługą), że mogłem u boku Ks. Kardynała Dziwisza
zaśpiewać nową pieśń o św. Janie Pawle II przy akompaniamencie Ks Proboszcza Leszka
 i wsparciu naszych parafian uczestniczących na audiencji.
Widać też było wielkie wzruszenie i radość w oczach Ks Kardynała
Zapewniłem też Jego Eminencję, że w naszej parafii św. Tomasza Apostoła w Kietrzu,
od długich lat towarzyszą pieśni związanie z Janem Pawłem II
(szczególnie 16 dnia danego miesiąca i inne okoliczności związane z Jego osobą),
jak też śpiewa się nowe pieśni o Janie Pawle II w 2014 roku i z wielką radością będę wprowadzał i
rozpowszechniał kolejne pieśni, bo relikwie św. Jana Pawła II w naszym kościele, tym bardziej teraz
uzasadniają i motywują muzyka kościelnego do takich poczynań . Natomiast parafianie,
zapewne z radością i gorliwością będą śpiewali pieśni ku Jego czci.

Serdecznie pozdrawiam

Organista Parafii św. Tomasza Apostoła w Kietrzu
mgr Krystian Strzondała z małżonką Irenką
Zdjęcia tutaj

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ 25-05-2014

W dniu 13.05.2014 roku młodzież naszego dekanatu przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks bp Rudolfa Pierskały

NOWY OŁTARZ W NASZYM KOŚCIELE

W dniu 21-04-2014 odwiedził nas nasz kochany ks. proboszcz Józef Gacka

TRIDUUM PASCHALNE
Święte Triduum Paschalne było w naszej parafii okazją do licznego i żywego świadectwa naszej wiary w Zmartwychwstałego. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach oraz w jakikolwiek sposób przyczynili się do upiększenia tych dni zadumy.
NOWI LEKTORZY W NASZYM DEKANACIE

W dniu 13-04-2014 r. miała miejsce uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem księdza dziekana
Hermana Mandoka wraz z koncelebrującymi księżmi: o. Mateuszem z Baborowa, ks. Marcinem z Nowej Cerekwi i ks. Szymonem z naszej parafii. Podczas liturgii odbyło się włączenie do grona Lektorów 12 osób z naszego dekanatu i naszej parafii. Kurs odbył się we współpracy z księżmi z naszego dekanatu i nauczycielkami z naszego Liceum, które przeprowadziły na jednym ze spotkań ćwiczenia dykcyjne, fonetyczne i językowe. Alby natomiast zostały uszyte dzięki pracy pani Jadwigi Staroń. Wszystkim dziękujemy za współpracę i zaangażowanie.

Droga Krzyżowa ulicami naszego miasteczka w dniu 11-04-2014
Zdjęciatutaj