ROK 2013

Pielgrzymka do Pilszcza
06-10-2013

Pielgrzymka dzieci Maryi 27-29-10-2013

Uroczystość odpustu w naszej parafii - zobacz zdjęcia

Lednica 2013

W tym roku odbyło się już 17 spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Pomysłodawcą i organizatorem tych spotkań jest o. Jan Góra.

Jest to piękny i Boży czas. Na Pole Lednickie przyjeżdża młodzież z całej Polski, by wspólnie spędzić czas, pobawić się, ale szczególnie, by się pomodlić, bo nikt nie zapomina dla Kogo tam przyjechał. Co roku towarzyszy temu spotkaniu jakiś temat, tego rocznym tematem był ?Ojciec?. Również rozdawane są drobne prezenty tematyczne od organizatorów dla każdego uczestnika tego spotkania. Spotkania te pokazują, że młody chrześcijanin nie jest smutny, ale bardzo radosny, chętny do życia chętny do zabawy. Atmosfera, która tam panuje jest bardzo radosna, każdy jest dla siebie życzliwy i uśmiechnięty.

Ja byłem już 3 raz na Lednicy i nie żałuję, bo to pokazuje mi wielkość naszej wiary i Wielkość Chrystusa, który bez znaczenia skąd jesteśmy scala nas w jedną rodzinę Bożą. Każdemu młodemu człowiekowi polecam wyjazd na to spotkanie już w przyszłym roku.

Z pozdrowieniami i pamięcią w modlitwie

Kl. Mateusz Hajdarowicz

Zobacz filmik z I Komunii Świętej w Kościele pw. św. Tomasza w Kietrzu -
19 maj 2013r.

Dziękuję panu Bogusławowi Porwoł

Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii
Dziękuję Bogusiowi za nadesłane zdjęcia.

Zdjęcia zobacz TUTAJ

Uroczystość I Komunii w naszej parafii 19-05-2013

Bierzmowanie - dla młodzieży naszego dekanatu udzielone przez
ks.bp Pawła Stobrawę w dniu 13-05-2013

Kilka słów o posłudze lektora

Słowo lektor pochodzi z języka łacińskiego: "legere" - czytać i oznacza osobę czytającą na głos teksty biblijne lub liturgiczne w zgromadzeniu liturgicznym, tzn. podczas Mszy Świętej, liturgii sakramentów, sakramentaliów, Liturgii Godzin i innych nabożeństw. Zwyczaj czytania tekstów Pisma Świętego podczas liturgii został przez chrześcijaństwo przejęty z tradycji synagogalnej. Torę, czyli księgi prawa mógł w synagodze czytać dorosły Izraelita po ukończeniu 13 roku życia. Wiemy z Ewangelii, że również Pan Jezus czytał Pismo Święte w synagodze. Było to na początku Jego misyjnej działalności w synagodze w Nazarecie. Również św. Paweł zachodził podczas swojej działalności apostolskiej do synagog, tam czytał Pismo Święte i na podstawie tych tekstów głosił dobrą nowinę o naszym Zbawicielu Jezusie Chrystusie (np. Dz 13,4-5).

Nasi nowi lektorzy to:

Łukasz Gierczyk
Denis Watman
Dawid Wróblewski
Bartosz Zubik

Zdięcia tutaj

Wszystkim parafianom i miłym gościom składamy jak najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne. Niech zmartwychwstały Pan Jezus rozświetla mroki naszych serc wzmacniając w nas wiarę, nadzieję i miłość.

Chrystus zmartwychwstał - prawdziwie zmartwychwstał.

Alleluja! Żyw już jest śmierci Zwyciężyciel!

"Surrexit Christus, spes mea - Zmartwychwstał Chrystus, moja nadzieja".

Alleluja!

Niech prawda o Zmartwychwstałym Chrystusie
budzi w nas nadzieję i stanowi codzienne źródło siły
do wiernego kroczenia drogą dobra i świętości.
Z całego serca życzę kietrzańskim Duszpasterzom i Parafianom
błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy oraz wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana.

ks. Ignacy Zając

W dniu 22-03-2013 ulicami naszego miasteczka przeszła tradycyjna droga krzyżowa. Mimo "niesprzyjającej aury" bardzo licznie uczestniczyliśmy, w tym publicznym wyznaniu wiary.

Zdjęcia - tutaj

Dziękuję p. Piotrowi za przesłanie zdjęć

HABEMUS PAPAM !!!

13.03.2013 r. Kardynałowie wybrali nowego papieża, kardynała Jorge

Mario Bergoglio, jezuitę, który przyjął imię Franciszek. Urodził się

17.12.1936 r. w Buenos Aires. Pamiętajmy, aby wspierać go naszą

modlitwą. Dziękujmy również Panu Bogu za dar nowego Następcy św. Piotra.

Rekolekcje 2013

Tegoroczne rekolekcje prowadził u nas ks Andrzej Walczak, który był w naszej parafii wikarym, a obecnie jest proboszczem w parafii Stara Kuźnia. Dziękujęmy za wygłoszone Słowo Boże i życzymy wielu łask Bożych na dalsze lata posługi duszpasterskiej.

W dniu 27-01-2013 odbyły się w naszym kościele jasełka
przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół