Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

OGŁOSZENIA NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 

 

 1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo czerwcowe ogodz. 17.30. Natomiast o godz. 16.45 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 2. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację urodzin ks. Proboszcza, za każde okazane dobro, za wsparcie materialne, duchowe, za waszą obecność jeszcze raz z serca dziękujemy.
 3. Wszystkie dzieci do III klasy włącznie, które chciałyby sypać kwiatki na Boże Ciało zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 16.30 w kościele, natomiast Dzieci Maryi zapraszamy na spotkanie o 17.00.  
 4. Próba chóru we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.  
 5. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w następującym porządku: 6:30, 8:00 (po Mszy procesja), ok. 10.30 (po powrocie z procesji), 10:45 (Kozłówki), 18:00.

Jak co roku prosimy o udekorowanie ołtarzy.

I ołtarz - przy plebanii (przygotowują go mieszkańcy ul. Głubczyckiej, Mickiewicza, Kilińskiego, Reja, Prusa, Konopnickiej, Kochanowskiego, Kołłątaja, Zielonej, Kwiatowej, Lubotyńskiej, Niepodległości, 3 Maja, Kościuszki i Cegielnianej).

II ołtarz - przy figurze św. Floriana (przygotowują go mieszkańcy ul. Długiej, Młyńskiej, Nadbrzeżnej, Traugutta, Żymierskiego, Zwycięstwa, Kombatantów, Żeromskiego, Langenowskiej, Raciborskiej, Górskiej, Polnej, Ogrodowej, Matejki, Okopowej i Wojska Polskiego).

III ołtarz - przy figurze Nawiedzenia na Rynku (przygotowują go mieszkańcy Zatorza, Krotoszyna, ul. Głowackiego, Pocztowej, Różanej, Nowej, Okrzei, Krasińskiego, Fabrycznej, Szpitalnej, Wieżowej i Kościelnej)

IV ołtarz - przed kościołem (ksiądz Dawid z młodzieżą i chętni).

 1. W uroczystość Bożego Ciała zapraszamy także na koncert uwielbienia o godz. 19.30 w Opolu na osiedlu AK przy parafii Przemienienia Pańskiego. Nasza parafia organizuje wyjazd dla młodzieży. Zapisy u ks. Dawida. Koszt to 10 zł.
 2. Biskup Opolski udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek 16.06.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po Mszach Świętych wieczornych.
 4. Kancelaria parafialna czynna po Mszach Świętych.
 5. 10.  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast w przyszłym tygodniu na nowy piec i ogrzewanie kościoła, natomiast do puszek będziemy zbierać na Wydział Teologiczny. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 6. 11.  Już dziś zapraszamy wszystkich na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu w dniach 13-19.08. Warto także pomyśleć o namiocie, śpiworze i karimacie ponieważ nasza grupa jest grupą namiotową. O resztę się my zatroszczymy.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy mężczyznom, którzy prowadzą nasze prace remontowo-budowlane. A są to: Kazimierz Krzysztofek, Henryk Malota, Edward Adamski, Henryk Potrykus, Adrian Timler, Jan Sękala, Ryszard Serafin, Stanisław Treć. Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu Kombinatowi Rolnemu za wszelką pomoc i okazane dobro. Zapraszamy do pomocy chętnych mężczyzn również w tym tygodniu do środy włącznie od godz. 8.00 rano.

13. Zachęcamy do zakupu książki o objawieniach Fatimskich: historia, nauczanie Kościoła, kult. Promocyjna cena-  tylko 8 zł.

 1. 14.  Dom Kultury zaprasza naszych gitarzystów i wszystkich innych, młodszych i starszych grających oraz interesujących się muzyką gitarową na pierwsze spotkanie i warsztaty z gitarzystą Piotrem Łobodą w środę 14.06 o godz. 17.00 do Sali kameralnej MDK.

15. Zapowiedzi przedślubne: Marcin Wyszyński, Kietrz Głowackiego 17/8 i Agnieszka Franczyk, Kietrz Kochanowskiego 5 (zap.I); Adam Cielma i Jadwiga Treć, Mullingar (Irlandia) (zap.I); Marcin Szymański, Polanica Zdrój i Emilia Kostuch, Kietrz Konopnickiej 2 (zap. III); Tomasz Szmalec, Kietrz Żeromskiego 61 i Aleksandra Szmalec z d. Balcer, Kietrz Żeromskiego 61 (zap. III);

 1. 16.  W tym tygodniu odeszli do Pana:  śp. Marek Górski, z ul. Żeromskiego 17, l. 58; śp. Bronisława Duda, z ul. Nowej 6; l. 89; śp. Julian Bednarski, z ul. Matejki 20/10, l. 63, śp. Andrzej Nowak,  z ul. Wojska Polskiego 3/6, l. 55.

         Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego tygodnia.