Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 Msze Święte niedzielne

18.00 (sobota); 6.30; 8.00; 9.30 (suma); 11.00 (dla Rodzin
z dziećmi); 18.00

Msze Święte w tygodniu

6.30; 18.00
(w czwartek o 17.00)

dla dzieci: czwartek 17.00     
dla młodzieży: piątek 19.00

Nabożeństwa

- niedziela: 17.30 (I niedziela miesiąca o 17.15)                              - codziennie: 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego                         - sobota: od 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu

Spowiedź 

- w tygodniu: pół godziny przed każdą Mszą Świętą                            - w sobotę: od 17.00 

  Kontakt

Plac Biskupa Konrada 3;
48-130 Kietrz 
Tel. 77 485 42 34

Ogłoszenia Duszpasterskie

21.05.2017

VI Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I-Komunii Świętej. Uroczysta Msza Święta o godz. 9.30, natomiast nieszpory o godz. 15.00.

 2. Przed nami Biały Tydzień. Dzieci I-Komunijne zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, a od środy także na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.

 3. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieciI- komunijnych za prace przy naszym kościele, za sprzątanie, dekorację i pomalowanie całego muru kościelnego oraz za wszelkie otrzymane dobro.  

 4. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje.

- W poniedziałek spotykamy się o 17.00 w kościele i wspólnie przejdziemy do krzyża przy drodze na Tłustomosty. W czasie procesji odprawimy nabożeństwo majowe.  Około godziny 18.00 odprawimy Msze Świętą po powrocie do kościoła.    

- We wtorek o godz. 17.15 spotkamy się przy krzyżu na osiedlu Skiold. Odprawimy tam nabożeństwo majowe i wspólnie przejdziemy do kościoła na Mszę `Świętą około godz. 18.00.

- W środę procesja w Kozłówkach. Przejdziemy ulicami Kozłówek od godz. 6:00 do 7:00. Po procesji zostanie odprawiona Msza Święta w Kozłówkach.  W naszym kościele Msza Święta poranna normalnie o godz. 6.30.  

 1. Próba chóru odbędzie się w czwartek o 18.30.

 2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 18.30.

 3. Młodzież III klas gimnazjalnych przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na próby: w środę, czwartek i piątek o godz. 19.00 w kościele. W piątek na próbę, w miarę możliwości zapraszamy także świadków bierzmowania.  Piątkowa próba połączona będzie ze spowiedzią. Do skorzystania z sakramentu pokuty zapraszamy także rodziców naszych bierzmowanych. Wszystkich, którzy byli chrzczeni poza naszą parafią prosimy o dostarczenie metryki chrztu do końca tygodnia.     

 4. Całe rodziny zapraszamy na Mszę Świętą w intencji wszystkich naszych Matek w piątek o godz. 18.00.

 5. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 6. W sobotę spowiedź dzieci rocznicowych o godz. 16.00  

 7.  W przyszłą niedzielę w naszej parafii rocznica I Komunii Świętej. O godz. 9.30 uroczysta Msza Święta.

 8.  Kancelaria parafialna czynna po Mszach Świętych.

 9.  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest jako nasza jałmużna z całego roku. A w przyszłym tygodniu na nowy piec i ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

 10.  Bardzo serdecznie dziękujemy mężczyznom, którzy prowadzą nasze prace remontowo-budowlane. A są to: Kazimierz Krzysztofek, Henryk Malota, Edward Adamski, Henryk Potrykus, Adrian Timler, Jan Sękala, Wiesław Hutyra, Ryszard Idzi, Ryszard Serafin, Zbigniew Gawroński, Stanisław Trusz a dobrym duchem i mózgiem prac był Franciszek Miller. Dziękujemy za już i zapraszamy do pomocy chętnych mężczyzn również w tym tygodniu od godz. 9.00 rano, choćby na kilka godzin.

 11.  Wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Fatimy prosimy o jak najszybsze uzupełnienie danych w kancelarii.

 12.  W czasie naszego festynu a także kolędowania Rady Parafialnej składaliście ofiary na rzecz parafii. Razem z Radą Parafialną zdecydowaliśmy, że za te pieniądze zakupimy piękne sedilia, czyli krzesła do naszego prezbiterium oraz podesty. Koszt całości to 15 000 zł. Serdecznie dziękujemy Radzie Parafialnej, a przede wszystkim Wam za te ofiary i troskę o wygląd naszego kościoła.  

 13.  Nasza Policja zwraca się z prośbą o zachowanie ostrożności w przypadku oszustw „na wnuczka”, „na policjanta”, „na jabłka i inne produkty”. Bądźmy czujni ponieważ wiele osób może podawać się za naszą rodzinę lub policję. Pamiętajmy, że nigdy nie należy pokazywać pieniędzy osobom, których się nie zna, policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nie dzwoni z takim żądaniem. Kiedy mamy podejrzenia że ktoś próbuje nas oszukać natychmiast skontaktujmy się z Policją. W związku z powyższą informacją w środę w godzinach 9.00-10.00 radni młodzieżowej Rady Miejskiej będą rozdawać ulotki ostrzegające przed takimi sytuacjami. Prosimy o przychylne potraktowanie młodzieży.

 14. Zapowiedzi przedślubne: Magdalena Ludorowska, Baborów i Bartosz Rydzik, Kietrz Zatorze 5/1 (zap. II); Krzysztof Stokłosa, Kietrz Fabryczna 3/13 i Aleksandra Skulska, Kietrz Kilińskiego 19 (zap. II); Marcin Smykała, Kietrz Raciborska 33 i Natalia Rusnak, Kietrz Raciborska 33 (zap. II); Grzegorz Majer, Kietrz Kilińskiego 15/1 i Natalia Zając, Racibórz (zap. II).  

 15.  W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Stanisław Łobos, l. 60, z ul. Głowackiego 92/5. Polecajmy je miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek…

         Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego tygodnia. Szczególne życzenia i nasze modlitwy w tym tygodniu kierujemy w stronę naszych Mam.